1 / 0

Polacy w Chemnitz, Linzu oraz Gandawie

W sobotnie popołudnie polscy lekkoatleci startowali w mityngach zagranicznych w Austrii, Belgii oraz Niemczech – odnieśli w nich kilka zwycięstw w konkurencjach biegowych.

W Linzu Karol Zalewski (KS AZS UWM Olsztyn) wygrał pierwszą serię biegu na 400 metrów z czasem 47.83. Na dystansie 1500 metrów najlepszy był Grzegorz Kalinowski, który na mecie zameldował się z czasem 3:53.30. Drugie miejsce zajął Roman Kwiatkowski – 3:53.98.

Iga Baumgart z czasem 53.60 była najlepsza w drugiej serii biegu na 400 metrów podczas mityngu IFAM w Gandawie. Równych sobie nie miał Marcin Lewandowski, zwycięzca biegu na 1500 metrów – Polak uzyskał w Belgii czas 3:40.74. W skoku wzwyż trzeci, z wynikiem 2.23, był Norbert Kobielski.

W niemieckim Chemnitz w biegach na 400 metrów Rafał Omelko uzyskał czas 47.06, a Patryk Adamczyk 47.81. W trójskoku drugi był Karol Hoffmann (16.35), a trzeci Adrian Świderski (15.97). Na najniższym stopniu w biegu na 60 metrów przez płotki stanął Dominik Bochenek, który uzyskał czas 7.92.