1 / 0

Weekendowe remanenty

W Dausze 9 mistrzów z HMŚ '08 nie broni tytułów - czy Bekele wystartuje w Bydgoszczy - 2 nieoficjalne rekordy świata nastolatków - tyczkarskie i pozasportowe sukcesy Przemysława Czerwińskiego - 5 najlepszych wyników na świecie outdoor '10

W Dausze 9 mistrzów z HMŚ '08 nie broni tytułów - czy Bekele wystartuje w Bydgoszczy - 2 nieoficjalne rekordy świata nastolatków -  tyczkarskie i pozasportowe sukcesy Przemysława Czerwińskiego - 5 najlepszych wyników na świecie outdoor '10 - zwycięstwo Zofii Więciorkowskiej

Wielcy nieobecni w Dausze
60m – Angela Williams USA (halowa mistrzyni świata z Walencji, słabsza forma)
400m – Olesja Zykina RUS (halowa mistrzyni świata z Walencji, nie startuje w hali)
400m - Torrin Lawrence USA (liderka tabel ’10, start w Akademickich Mistrzostwach USA)
800m – Tamsyn Lewis AUS (halowa mistrzyni świata z Walencji, nie startuje w hali)
1500m – Maryam Jamal BRN (mistrzyni świata z Berlina, słabsza forma)
Wzwyż – Ariane Friedrich GER (halowa mistrzyni Europy, kontuzja)
5-bój – Tia Hellebaut BEL (halowa mistrzyni świata z Walencji, przerwa macierzyńska)

60m – Olusoji Fasuba NGR (halowy mistrz świata z Walencji, brak minimum)
400m – Tyler Christopher CAN (halowy mistrz świata z Walencji, nie startuje w hali)
800m – Jurij Borzakowski RUS (lider tabel ’10, nie planował startu w HMŚ)
Wzwyż – Stefan Holm SWE (halowy mistrz świata z Walencji, zakończył karierę)
Tyczka – Jewgenij Łukianienko RUS (halowy mistrz świata z Walencji, nie startuje w hali)
Trójskok – Phillips Idowu GBR (mistrz świata z Berlina i z hali z Walencji, mniej trenował, przed paroma dniami po raz drugi został ojcem)

Prognoza pogody dla stolicy Kataru na najbliższy weekend:
32-33 º Celsjusza (ale Mistrzostwa odbywają się w hali).

Bydgoszcz, MŚ w biegach przełajowych
Szanse swojego startu w Bydgoszczy Kenenisa Bekele ocenił na 50%. Z powodu kontuzji Etiopczyk nie wystartował w piątek w mityngu w Lievin, który miał być jego jedynym startem halowym. Skład Etiopii na MŚ w biegach przełajowych nie został jeszcze podany (termin zgłaszania mija w poniedziałek, 15 marca, o północy).

Rekordy nastolatków
18-letni Hiszpan Eusebio Caceres uzyskał najlepszy wynik w historii w kategorii juniorów w siedmioboju osiągając 5984 pkt., zaimponował zwłaszcza w skoku w dal, w którym uzyskał 7.96 (6.84-7.96-13.19-1.96-7.90-4.60-2:51.42).
16-letni Argentyńczyk Brian Ezequiel Toledo poprawił własny nieoficjalny rekord świata juniorów młodszych w rzucie oszczepem (700g) rzucając 89.34, poprzedni rekord ustanowiony 13 lutego br. wynosił 84.85. W Bressanone podczas MŚ U-18 Toledo zdobył brąz.

Zmiany liderów w tabelach ‘10
Indoor
W czasie weekendu szczyt tabel halowych, na tydzień przed HMŚ, nie drgnął.
Najważniejsza zmiana, awans na 3. pozycję w skoku o tyczce (z 35. miejsca), była autorstwa Przemysława Czerwińskiego. Zawodnikowi MKL Szczecin nie dopisało szczęście podczas HMP w Spale, nie pokonał minimum równego 5.70, chociaż startował z takim właśnie numerem startowym. W Doniecku miał trochę problemów na niższych wysokości, ale 5.82 pokonał w pierwszym skoku i dwukrotnie był bliski zaliczenia nawet 5.91. Po zwycięstwie oświadczył się ukraińskiej narzeczonej Jewgienii i został przyjęty. Gratulujemy! (Wywiad w „Przeglądzie Sportowym”)

Zofia Więciorkowska znów zwycięża
Podczas Halowych Mistrzostw Wschodniego Regionu Stanów Zjednoczonych bieg na 800m w kategorii 45-49 wygrała Zofia Więciorkowska uzyskując 2:24.80. Na dystansie 400m p. Zofia uzyskała 63.55.