1 / 0

Igrzyska w Singapurze – Drozdowski i Praczyk w finale A

We wtorek podczas Igrzysk Olimpijskich Młodzieży w Singapurze rozpoczęli starty lekkoatleci. Z czwórki Polaków płotkarz Filip Drozdowski i dyskobol Wojciech Praczyk awansowali do finałów A i w sobotę będą rywalizować o medale.

W biegu na 110m pł Filip Drozdowski (MKL Toruń) zajął czwarte miejsce w swojej serii uzyskując 5. czas kwalifikacji 13.82, tylko o dwie setne słabszy od rekordu życiowego ustanowionego w maju w Moskwie podczas kwalifikacji europejskich. W sobotę wszyscy zawodnicy wystąpią w finałach, Polak wystartuje w najsilniejszym biegu.
W kwalifikacjach rzutu dyskiem Wojciech Praczyk (ULKS Uczniak Szprotawa) uplasował się na 6. pozycji osiągając 55.43. Zdecydowanie najlepszy wynik uzyskał Hindus Arjun 63.90.
W biegu na 400m Sebastian Wiszniewski (LKS Olimpic Szczecin) z rezultatem 48.83 zajął 3. miejsce w swojej serii i 13. w łącznej klasyfikacji czterech biegów. Został zakwalifikowany do finału B (lokaty 9-16).
Płotkarka Karolina Kołeczek nie ukończyła biegu, już na treningach mocno jej dokuczał kontuzjowany mięsień dwugłowy. Zawodniczka UKS Trójki Sandomierz miała szansę na wysoką lokatę, w kwalifikacjach tylko Rosjanka Ekaterina Bleskina (13.32) uzyskała lepszy czas od jej rekordu życiowego (13.58).