1 / 0

MŚ kadetów (IV dzień): srebro Brzozowskiego

Rekord Polski i tytuł wicemistrza świata - to dorobek Krzysztof Brzozowskiego w Mistrzostwach Świata Juniorów Młodszych, odbywających się we włoskim Bressanone. Po fantastycznej walce Polak zdobył srebro w konkursie kulomiotów.

Brzozowski był jednym z faworytów. Przed mistrzostwami zajmował drugie miejsce na światowych listach z rezultatem 20.32 m (rekord Polski kadetów). W Bressanone trzykrotnie poprawiał ten wynik. W czwartej próbie pchnął 20.34. Zdecydowanie wyprzedzał go Amerykanin Ryan Crouser, a Frans Schutte był lepszy zaledwie o 3 centymetry. Jednak Brzozowski (rok młodszy od niemal wszystkich pozostałych finalistów) w piątej kolejce uzyskał 20.66, a w ostatniej - szóstej 20.89. Fantastyczny rekord Polski kadetów i srebrny medal dla biało-czerwonych - pierwszy krążek w MŚ w Bressanone. Schutte nie zdołał wyprzedzić Brzozowskiego. Jedynie Crouser był poza zasięgiem. W piątej próbie uzyskał 21.56 m!

W finałowym biegu na 400 m ppł Ziemowit Dutkiewicz zajął ósmą lokatę z wynikiem 52.73. W konkursie oszczepniczek siódma była Marta Kąkol (50.01). W tyczkarskim finale mieliśmy dwie reprezentantki. Lepiej poradziła sobie Agnieszka Kolasa (3.90), która zajęła szóste miejsce. Jedenasta była Natalia Krupińska (3.70). Do finału rzutu oszczepem awansowali obaj Polacy - Marcin Krukowski (71.51) i Mateusz Poniatowski (70.06). W eliminacjach sztafety odpadł nasz męski zespół, natomiast dziewczęta awansowały do finału. Dzięki drugiej pozycji w pierwszej serii półfinałowej (21.43) do finału tej konkurencji zakwalifikował się Tomasz Kluczyński.

Niedziela będzie ostatnim dniem mistrzostw świata w Bressanone.