1 / 0

Ziółkowski siódmy trzeciego dnia MŚ w Osace

Szymon Ziółkowski zajął siódme miejsce w finale rzutu młotem. W swojej najlepszej, drugiej, próbie Polak rzucił 80.09 i wszedł do wąskiego finału na 5. pozycji.

Szymon Ziółkowski (AZS Poznań) zajął siódme miejsce w finale rzutu młotem. W swojej najlepszej, drugiej, próbie Polak rzucił 80.09 i wszedł do wąskiego finału na 5. pozycji.

W następnych trzech kolejkach dwóch zawodników rzuciło dalej i ostatecznie Ziółkowski zajął 7. miejsce. Swój trzeci z rzędu mistrzowski tytuł zdobył Białorusin Iwan Tichon (83.63, najlepszy w tym roku wynik na świecie).

Wioletta Frankiewicz-Janowska (AZS-AWF Kraków) nie ukończyła finałowego biegu na 3000m z przeszkodami. Zwyciężyła Rosjanka Jekaterina Wołkowa, która wynikiem 9:06.57 ustanowiła nowy rekord Mistrzostw Świata.

Do finału konkursu rzutu dyskiem awansowała Joanna Wiśniewska (Gwardia Warszawa). Jej 63.13 było 4. wynikiem eliminacji. Druga reprezentantka Polski – Wioletta Potępa (AZS-AWF Warszawa) odpadła z rywalizacji (59.20). Finał w środę o 12:45 czasu polskiego.

Michał Bieniek (AZS-AWF Wrocław) w trzeciej próbie pokonał minimum kwalifikacyjne – 2.29 i awansował do finału konkursu skoku wzwyż. Aleksander Waleriańczyk (Wawel Kraków) zakończył eliminacje z wynikiem 2.19 i nie awansował. Finał w środę o 13:00.

W drugim biegu I rundy na 400m przez płotki Anna Jesień (AZS-AWF Warszawa) zajęła 2. miejsce i z wynikiem 55.01 awansowała do półfinałów.

Z dalszej rywalizacji odpadła Aurelia Trywiańska (AZS-AWF Warszawa), która w swoim biegu eliminacyjnym na 100 m ppł zajęła 6. miejsce w czasie 13.05.

Małgorzacie Trybańskiej (Warszawianka) zabrakło 10 cm, żeby awansować do finału konkursu skoku w dal. W drugiej rundzie eliminacji uzyskała 6.49 (0.0 m/s). Eliminacje do finału trójskoku w środę o 12:30.