Menu
1 / 0
Aktualności /

Lekarze

Lekarze zespołu metodycznego PZLA

 

KRZYWANSKI_Jaroslaw

dr n.med. Jarosław Krzywański

lekarz

Kierownik Zespołu Metodycznego

Specjalista chorób wewnętrznych i medycyny sportowej, absolwent Wojskowej Akademii Medycznej. Kierownik Centrum Medycyny Klinicznej i Doświadczalnej Centralnego Ośrodka Medycyny Sportowej w Warszawie. Konsultant Województwa Mazowieckiego w dziedzinie medycyny sportowej.

Członek Komisji Medycznej Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Medycyny Sportowej. Z PZLA związany od 2006 roku.

Członek misji medycznej na Igrzyskach Olimpijskich: Sydney 2000, Ateny 2004, Pekin 2008, Vancouver 2010, Londyn 2012, Sochi 2014, Rio 2016, Pyeongchang 2018, Tokio 2020.

e-mail_40

PACHOLEC_Anna

dr n.med. Anna Pacholec

lekarz

Lekarz, doktor nauk medycznych, specjalista medycyny sportowej i rehabilitacji medycznej, FEBPRM (Fellow of European Board of Physical and Rehabilitation Medicine). Ukończyła Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach w 2003r. Jest dyplomowanym ultrasonografistą, posiada certyfikat Polskiego Towarzystwa Ultrasonografii w zakresie USG narządu ruchu. Pracowała w Instytucie Reumatologii (Narodowym Instytucie Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji) w Warszawie, aktualnie związana z COMS (Centralnym Ośrodkiem Medycyny Sportowej w Warszawie). Współpracuje z PZLA do 2019r. Lekarz kadry narodowej na Igrzyskach Paraolimpijskich w Rio de Janeiro.

e-mail_40

SLESZYCKA_Edyta_1

lek. Edyta Śleszycka

lekarz

Specjalista medycyny sportowej i medycyny rodzinnej. Absolwentka Akademii Medycznej w Bydgoszczy, Uniwersytetu Gdańskiego- studia podyplomowe z psychologii sportu i Akademii Morskiej w Gdyni - studia podyplmowe z dietetyki. Pracuję w Novum Medica w Gdańsku i fili COMS w Gdyni. Wpółpracuję z PZLA od 2020. Sprawowałam opiekę lekarską nad reprezentacją polskich lekkoatletów podczas zawodów rangi mistzrostw świata i Europy. Byłam lekarzem w Lozannie podczas  Młodzieżowych Igrzysk Zimowych 2020 i w Tokio podczas Igrzysk Paraolimpijskich 2020. Uprawiałam tenis ziemny i biegi długodystansowe. 

e-mail_40

JOZWIAK_Andrzej

dr n.med. Andrzej Jóźwiak

lekarz

Absolwent Akademii Medycznej w Warszawie. Specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Od początku kariery zawodowej związany z Oddziałem Ortopedii Szpitala na Solcu w Warszawie, gdzie przeszedł wszystkie stopnie kariery zawodowej, od młodszego asystenta, do ordynatora oddziału. Od 2022 r. ordynator Oddziału Chirurgii Urazowo Ortopedycznej w Szpitalu Południowym w Warszawie. Od 1978 r. jako ortopeda współpracuje z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki. Uczestnik licznych kongresów, kursów i staży w dziedzinie ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Były kulomiot. Miłośnik lekkiej atletyki.

 

ZBIGNIEW_Pijarczyk

lek. Zbigniew Pijarczyk

lekarz

Absolwent Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie. Specjalizacja z chirurgii ogólnej. Zatrudniony w szpitalu powiatowym w Wołominie na oddziale chirurgicznym na stanowisku starszego asystenta.  Członek PTMS z certyfikatem.  Obecnie zatrudniony w poradni chirurgicznej w szpitalu w Wołominie i Radzyminie. Z PZLA związany od 2010 roku. Lekarz kadry podczas zawodów rangi mistrzowskiej i uniwersjad.

e-mail_40

MALECKI_Jacek

lek. Jacek Małecki

lekarz

Absolwent Akademii Medycznej w Warszawie. Specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Od 2007 r. pracuje jako Starszy Asystent w Oddziale Chirurgii Urazowo Ortopedycznej Szpitala na Solcu w Warszawie, od 2022 w Szpitalu Południowym w Warszawie.
Od 2010 r. jest członkiem zespołu lekarskiego Centralnego Ośrodka Medycyny Sportowej, gdzie jako konsultant – ortopeda opiekuje się zawodnikami Kadry Narodowej w dyscyplinach olimpijskich.
Od 2017 r. jako ortopeda opiekuje się zawodnikami Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.Uczestnik licznych kongresów, kursów i staży w dziedzinie ortopedii i traumatologii sportowej.

Członek zespołu medycznego podczas: Mistrzostw Europy U20 w lekkiej atletyce w Grosseto 2017, Mistrzostw Świata w siatkówce U23 w Kairze  2017, Mistrzostw Europy w lekkiej atletyce w Monachium 2022, Halowych Mistrzostw Europy w lekkiej atletyce w Stambule 2023.

e-mail_40 

PIECHUTA_Aleksandra

lek. Aleksandra Piechuta

lekarz

Lekarz, specjalista chorób wewnętrznych, aktualnie w trakcie szkolenia specjalizacyjnego z medycyny sportowej. Ukończyła Warszawski Uniwersytet Medyczny. Współpracuje z PZLA od 2022 r. Na co dzień pracuje w Centralnym Ośrodkiem Medycyny Sportowej w Warszawie, zajmuje się kwalifikacją dzieci i młodzieży do sportu oraz konsultacjami internistycznymi u sportowców, przede wszystkim z zakresu chorób płuc. Członek Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego i Polskiego Towarzystwa Chorób Płuc. Prywatnie również związana ze sportem – trenuje biegi sprinterskie (200 m, 400 m). Sprawowała opiekę lekarską nad reprezentacją polskich lekkoatletów w trakcie Mistrzostw Europy w Monachium w 2022 r.

e-mail_40

BATRA_Amit

dr n. o k.f. Amit Batra

fizjolog

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. W 2015 r. obrona pracy doktorskiej, obejmującej ocenę poziomu wydolności fizycznej w efekcie treningu interwałowego u zawodników sportów walki. Certyfikowany trener przygotowania motorycznego CSCS.  Uczestnik wielu konferencji międzynarodowych i autor publikacji naukowych. W PZLA pracuję od 2021 r. Główny obszar zainteresowań naukowych to monitoring zmęczenia i kontrola efektów adaptacyjnych. Były zawodnik Taekwondo ITF z sukcesami na arenie międzynarodowej.

e-mail_40 www_ikona instagram_40

 

mgr Grzegorz Więcław

psycholog

Certyfikowany psycholog sportu Europejskiej Federacji Psychologii Sportu FEPSAC, absolwent uczelni w Kanadzie, Finlandii i Niemczech. Prowadzi konsultacje i warsztaty psychologiczne dla zawodników różnych dyscyplin sportu. Współpracuje z PZLA od 2020 roku. Po godzinach realizuje autorski kanał podcastowy Głowa Rządzi o psychologii w sporcie i optymalizacji funkcjonowania ciała i umysłu.   

www_ikona Facebook_40 instagram_40

 

mgr Małgorzata Szewczyk-Nowak

psycholog

Psycholog, certyfikowany psychoterapeuta  poznawczo- behawioralny. Absolwentka psychologii klinicznej na Uniwersytecie im A. Mickiewicza w Poznaniu. Pracuje z zawodnikami różnych dyscyplin sportowych prowadząc konsultacje indywidualne oraz warsztaty psychologiczne również dla kadry szkoleniowej. Współpracuje z PZLA od 2020 r. W swojej pracy szczególny nacisk kładzie na profilaktykę i optymalizację zdrowia psychicznego.

e-mail_40 www_ikona 

mgr Agata Kołacińska

psycholog

Psycholog kliniczny, psycholog sportu. Absolwentka Psychologii na Uniwersytecie Łódzkim, Psychologii Sportu na AWF w Warszawie. Prowadzi własny gabinet psychologiczny w Kaliszu; pracuje z zawodnikami indywidualnymi, klubami i drużynami sportowymi. Od 2020 roku jest psychologiem w PZLA. Była zawodniczka chodu sportowego, rekordzistka Polski młodzików na 5km, na co dzień zapalona biegaczka.

e-mail_40 www_ikona Facebook_40

mgr Dariusz Nowicki

psycholog

Certyfikowany psycholog sportu klasy mistrzowskiej Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Absolwent psychologii klinicznej UMCS w Lublinie oraz studiów trenerskich AWF Poznań. Od 37 lat współpracuje z zawodnikami kadr narodowych różnych dyscyplin. Specjalizuje się zastosowaniu treningu mentalnego w sporcie. Z PZLA związany współpracą początkowo w latach 2002-2004 a następnie w formie ciągłej od roku 2013. Oprócz współpracy z lekkoatletami pracuje również z przedstawicielami sportów walki, golfa, żużla, żeglarstwa i jeździectwa.

Tel: 502 133 432

e-mail_40

prof. dr. hab. Jan Blecharz

psycholog

Psycholog sportu klasy mistrzowskiej Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego.  Dyrektor Instytutu Nauk Społecznych AWF w Krakowie. Członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i Association for Applied Sport Psychology. Szczególnie interesuje się przygotowaniem mentalnym sportowców do zawodów najwyższej rangi oraz psychologicznymi aspektami urazów fizycznych w sporcie. Jest autorem wielu publikacji i nowatorskich  technik psychologicznych stosowanych  w treningu psychologicznym sportowców. Pracował między innymi z kadrą Polski w koszykówce kobiet, kadrą skoczków narciarskich, łyżwiarzami figurowymi,  z Polskim Związkiem Strzelectwa Sportowego,  obecnie z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki.   Uczestniczył – jako psycholog – w zawodach sportowych najwyższej rangi: igrzyskach olimpijskich, mistrzostwach świata i mistrzostwach Europy.

 

 

Powrót do listy

Więcej