Menu
1 / 0
Aktualności /

Lekarze

Lekarze zespołu medycznego PZLA

 

KRZYWANSKI_Jaroslaw

dr n.med. Jarosław Krzywański

lekarz

Kierownik Zespołu Medycznego

Specjalista chorób wewnętrznych i medycyny sportowej, absolwent Wojskowej Akademii Medycznej. Kierownik Centrum Medycyny Klinicznej i Doświadczalnej Centralnego Ośrodka Medycyny Sportowej w Warszawie. Konsultant Województwa Mazowieckiego w dziedzinie medycyny sportowej.

Członek Komisji Medycznej Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Medycyny Sportowej. Z PZLA związany od 2006 roku.

Członek misji medycznej na Igrzyskach Olimpijskich: Sydney 2000, Ateny 2004, Pekin 2008, Vancouver 2010, Londyn 2012, Sochi 2014, Rio 2016, Pyeongchang 2018, Tokio 2020.

e-mail_40

Krochmalski_lekarz

lek. Marek Krochmalski

lekarz

Lekarz ortopeda traumatolog, absolwent Akademii medycznej w Łodzi, współpracuje z PZLA od 2014 roku, na co dzień pracuje w Medical Magnus Clinic w Łodzi, której jestem właścicielem. Założyciel Polskiego Towarzystwa Naukowego Mięśni, Ścięgien i Więzadeł w 2014r (PTMSiW), członek: Polskiego Towarzystwa Medycyny Sportowej, Polskiego Towarzystwa Ortopedii i Traumatologii, Komisji Medycznej PKOL oraz Komitetu Medycznego EOC. 20 lat uprawiał szermierkę. Uczestnik letnich IO 2008 Pekin, 2012 Londyn, 2016 Rio de Janeiro, 2020 Tokio oraz zimowych 2014 Soczi, 2018 Pyeongchang oraz wielu lekkoatletycznych imprez mistrzowskich.

 

PACHOLEC_Anna

dr n.med. Anna Pacholec

lekarz

Lekarz, doktor nauk medycznych, specjalista medycyny sportowej i rehabilitacji medycznej, FEBPRM (Fellow of European Board of Physical and Rehabilitation Medicine). Ukończyła Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach w 2003r. Jest dyplomowanym ultrasonografistą, posiada certyfikat Polskiego Towarzystwa Ultrasonografii w zakresie USG narządu ruchu. Pracowała w Instytucie Reumatologii (Narodowym Instytucie Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji) w Warszawie, aktualnie związana z COMS (Centralnym Ośrodkiem Medycyny Sportowej w Warszawie). Współpracuje z PZLA do 2019r. Lekarz kadry narodowej na Igrzyskach Paraolimpijskich w Rio de Janeiro.

e-mail_40

SLESZYCKA_Edyta_1

lek. Edyta Śleszycka

lekarz

Specjalista medycyny sportowej i medycyny rodzinnej. Absolwentka Akademii Medycznej w Bydgoszczy, Uniwersytetu Gdańskiego- studia podyplomowe z psychologii sportu i Akademii Morskiej w Gdyni - studia podyplmowe z dietetyki. Pracuję w Novum Medica w Gdańsku i fili COMS w Gdyni. Wpółpracuję z PZLA od 2020. Sprawowałam opiekę lekarską nad reprezentacją polskich lekkoatletów podczas zawodów rangi mistzrostw świata i Europy. Byłam lekarzem w Lozannie podczas  Młodzieżowych Igrzysk Zimowych 2020 i w Tokio podczas Igrzysk Paraolimpijskich 2020. Uprawiałam tenis ziemny i biegi długodystansowe. 

e-mail_40

JOZWIAK_Andrzej

dr n.med. Andrzej Jóźwiak

lekarz

Absolwent Akademii Medycznej w Warszawie. Specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Od początku kariery zawodowej związany z Oddziałem Ortopedii Szpitala na Solcu w Warszawie, gdzie przeszedł wszystkie stopnie kariery zawodowej, od młodszego asystenta, do ordynatora oddziału. Od 2022 r. ordynator Oddziału Chirurgii Urazowo Ortopedycznej w Szpitalu Południowym w Warszawie. Od 1978 r. jako ortopeda współpracuje z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki. Uczestnik licznych kongresów, kursów i staży w dziedzinie ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Były kulomiot. Miłośnik lekkiej atletyki.

 

ZBIGNIEW_Pijarczyk

lek. Zbigniew Pijarczyk

lekarz

Absolwent Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie. Specjalizacja z chirurgii ogólnej. Zatrudniony w szpitalu powiatowym w Wołominie na oddziale chirurgicznym na stanowisku starszego asystenta.  Członek PTMS z certyfikatem.  Obecnie zatrudniony w poradni chirurgicznej w szpitalu w Wołominie i Radzyminie. Z PZLA związany od 2010 roku. Lekarz kadry podczas zawodów rangi mistrzowskiej i uniwersjad.

e-mail_40

MALECKI_Jacek

lek. Jacek Małecki

lekarz

Absolwent Akademii Medycznej w Warszawie. Specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Od 2007 r. pracuje jako Starszy Asystent w Oddziale Chirurgii Urazowo Ortopedycznej Szpitala na Solcu w Warszawie, od 2022 w Szpitalu Południowym w Warszawie.
Od 2010 r. jest członkiem zespołu lekarskiego Centralnego Ośrodka Medycyny Sportowej, gdzie jako konsultant – ortopeda opiekuje się zawodnikami Kadry Narodowej w dyscyplinach olimpijskich.
Od 2017 r. jako ortopeda opiekuje się zawodnikami Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.Uczestnik licznych kongresów, kursów i staży w dziedzinie ortopedii i traumatologii sportowej.

Członek zespołu medycznego podczas: Mistrzostw Europy U20 w lekkiej atletyce w Grosseto 2017, Mistrzostw Świata w siatkówce U23 w Kairze  2017, Mistrzostw Europy w lekkiej atletyce w Monachium 2022, Halowych Mistrzostw Europy w lekkiej atletyce w Stambule 2023.

e-mail_40 

PIECHUTA_Aleksandra

lek. Aleksandra Piechuta

lekarz

Lekarz, specjalista chorób wewnętrznych, aktualnie w trakcie szkolenia specjalizacyjnego z medycyny sportowej. Ukończyła Warszawski Uniwersytet Medyczny. Współpracuje z PZLA od 2022 r. Na co dzień pracuje w Centralnym Ośrodkiem Medycyny Sportowej w Warszawie, zajmuje się kwalifikacją dzieci i młodzieży do sportu oraz konsultacjami internistycznymi u sportowców, przede wszystkim z zakresu chorób płuc. Członek Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego i Polskiego Towarzystwa Chorób Płuc. Prywatnie również związana ze sportem – trenuje biegi sprinterskie (200 m, 400 m). Sprawowała opiekę lekarską nad reprezentacją polskich lekkoatletów w trakcie Mistrzostw Europy w Monachium w 2022 r.

e-mail_40

 

mgr Grzegorz Więcław

psycholog

Certyfikowany psycholog sportu Europejskiej Federacji Psychologii Sportu FEPSAC, absolwent uczelni w Kanadzie, Finlandii i Niemczech. Prowadzi konsultacje i warsztaty psychologiczne dla zawodników różnych dyscyplin sportu. Współpracuje z PZLA od 2020 roku. Po godzinach realizuje autorski kanał podcastowy Głowa Rządzi o psychologii w sporcie i optymalizacji funkcjonowania ciała i umysłu.   

e-mail_40 www_ikona instagram_40

 

mgr Małgorzata Szewczyk-Nowak

psycholog

Psycholog, certyfikowany psychoterapeuta  poznawczo- behawioralny. Absolwentka psychologii klinicznej na Uniwersytecie im A. Mickiewicza w Poznaniu. Pracuje z zawodnikami różnych dyscyplin sportowych prowadząc konsultacje indywidualne oraz warsztaty psychologiczne również dla kadry szkoleniowej. Współpracuje z PZLA od 2020 r. W swojej pracy szczególny nacisk kładzie na profilaktykę i optymalizację zdrowia psychicznego.

e-mail_40 www_ikona 

mgr Agata Kołacińska

psycholog

Psycholog kliniczny, psycholog sportu. Absolwentka Psychologii na Uniwersytecie Łódzkim, Psychologii Sportu na AWF w Warszawie. Prowadzi własny gabinet psychologiczny w Kaliszu; pracuje z zawodnikami indywidualnymi, klubami i drużynami sportowymi. Od 2020 roku jest psychologiem w PZLA. Była zawodniczka chodu sportowego, rekordzistka Polski młodzików na 5km, na co dzień zapalona biegaczka.

e-mail_40 www_ikona Facebook_40

mgr Dariusz Nowicki

psycholog

Certyfikowany psycholog sportu klasy mistrzowskiej Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Absolwent psychologii klinicznej UMCS w Lublinie oraz studiów trenerskich AWF Poznań. Od 37 lat współpracuje z zawodnikami kadr narodowych różnych dyscyplin. Specjalizuje się zastosowaniu treningu mentalnego w sporcie. Z PZLA związany współpracą początkowo w latach 2002-2004 a następnie w formie ciągłej od roku 2013. Oprócz współpracy z lekkoatletami pracuje również z przedstawicielami sportów walki, golfa, żużla, żeglarstwa i jeździectwa.

Tel: 502 133 432

e-mail_40

prof. dr. hab. Jan Blecharz

psycholog

Psycholog sportu klasy mistrzowskiej Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego.  Dyrektor Instytutu Nauk Społecznych AWF w Krakowie. Członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i Association for Applied Sport Psychology. Szczególnie interesuje się przygotowaniem mentalnym sportowców do zawodów najwyższej rangi oraz psychologicznymi aspektami urazów fizycznych w sporcie. Jest autorem wielu publikacji i nowatorskich  technik psychologicznych stosowanych  w treningu psychologicznym sportowców. Pracował między innymi z kadrą Polski w koszykówce kobiet, kadrą skoczków narciarskich, łyżwiarzami figurowymi,  z Polskim Związkiem Strzelectwa Sportowego,  obecnie z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki.   Uczestniczył – jako psycholog – w zawodach sportowych najwyższej rangi: igrzyskach olimpijskich, mistrzostwach świata i mistrzostwach Europy.

 

 

Powrót do listy

Więcej