1 / 0

Leiria: drugie miejsce Haratyka w pucharze Europy

W Leirii w drugim dniu 18. Pucharu Europy w Rzutach Michał Haratyk wynikiem 21.18 zajął drugie miejsce w pchnięciu kulą.

Michał Haratyk dwukrotnie przekroczył granicę 21 metrów (seria: 20.69-21.12-21.18-20.69-X-X), w konkursie zwyciężył Rosjanin Aleksandr Lesnoj rezulatem 21.32 (najlepszym w tym sezonie, outdoor, w Europie).

W rzucie młotem Malwina Kopron osiągnęła odległość 69.54 zajmując trzecie miejsce za Białorusinką Hanną Małyszczyk (liderką tabel światowych) 72.62 i Francuzką Alexandrą Tavernier 71.20.
Startująca w kategorii młodzieżowej Katarzyna Furmanek uzyskała 65.15 (trzecia lokata), wygrała Węgierka Réka Gyurátz 69.00.

W rzucie dyskiem wynik 54.15 zapewnił Darii Zabawskiej ósmą lokatę, triumfowała Niemka Nadine Müller 60.42.

W rzucie oszczepem Hubert Chmielak rezultatem 76.02 uplasował się na szóstej pozycji, zwyciężył mistrz świata Niemiec Johannes Vetter z najlepszym wynikiem zawodów – 92.70 (umocniając się na czele tabel światowych).
W kategorii poniżej 23 lat Cyprian Mrzygłód zajął trzecie miejsce osiągając 74.55, granicę 80 m przekroczyli Rumun Alexandru Novac 80.73 i Węgier Norbert Rivasz-Tóth, młodzieżowy mistrz Europy z Bydgoszczy, 80.26.

Pełne wyniki:   LEIRIA