1 / 0

Marek Plawgo zdobywa pierwszy medal dla Polski – 4. dzień MŚ w Osace

W finale biegu na 400m pł Marek Plawgo (Warszawianka), poprawiając rekord Polski wynikiem 48.12, zdobył brązowy medal! Anna Jesień również ustanowiła rekord Polski na tym samym dystansie w biegu półfinałowym.

Po znakomitym występie w biegu półfinałowym Plawgo postrzegany był, jako kandydat do medalu. Po świetnym biegu na dystansie na ostatniej prostej odparł atak Amerykanina Jamesa Cartera (48.40) i ukończył bieg na 3. pozycji. Zwyciężył Kerron Clement z USA (47.61, najlepszy w tym roku wynik na świecie) przed 2-krotnym mistrzem świata, reprezentantem Dominikany Felixem Sanchezem (48.01).

W finale konkursu skoku o tyczce Monika Pyrek (MKL Szczecin) w drugiej próbie pokonała 4.75 (wyrównany rekord życiowy na stadionie; w hali zaliczyła 4.76), co wystarczyło do zajęcia 4. miejsca. Z takim samym wynikiem konkurs zakończyła Czeszka Katerina Badurova (2. miejsce, rekord Czech) i Rosjanka Swietłana Fieofanowa (3. miejsce). Zwyciężczyni, Jelena Isinbajewa (Rosja), po zaliczeniu 4.80 trzykrotnie próbowała poprawić własny rekord świata atakując 5.02. Anna Rogowska (SKLA Sopot) pokonała poprzeczkę zawieszoną na wysokości  4.60 (najlepszy wynik w sezonie) i ostatecznie zajęła 8. miejsce.

Piotr Małachowski (Śląsk Wrocław) z wynikiem 60.77 zajął 12. miejsce w finale rzutu dyskiem. Zwyciężył Estończyk Gerd Kanter (68.94), przed Robertem Hartingiem z Niemiec (66.68) i Holendrem Rutgerem Smithem (66.42). Tuż za podium uplasował się faworyt Litwin Virgilius Alekna, dwukrotny mistrz świata.

W półfinałowym biegu na 400m pł znakomicie wystartowała Anna Jesień (AZS-AWF Warszawa). Zwyciężyła z wynikiem 53.86, poprawiając o 0.1 sekundy własny rekord Polski z 2005 roku i awansowała do finału z 3 czasem. Finał w czwartek o 13:25 czasu polskiego.

Marcin Jędrusiński (Śląsk Wrocław) awansował do półfinału biegu na 200m. Polak zajął czwarte, premiowane awansem, miejsce z czasem 20.53. Biegi półfinałowe w środę o 15:20.