Menu
1 / 0
Aktualności /

Fundacja Moniki Pyrek ponownie wspiera młodych sportowców

Fundacja Moniki Pyrek ponownie wspiera młodych sportowców

Ruszył nabór do drugiej edycji programu „Skok w marzenia”. To wspólna inicjatywa Moniki Pyrek oraz sieci Netto, wspierająca młodych sportowców w rozwijaniu ich kariery sportowej. Kolejni zdolni i ambitni sportowcy mogą liczyć na finansowe oraz merytoryczne wsparcie w walce o swoje marzenia.

Sieć handlowa Netto oraz Fundacja Moniki Pyrek rok temu połączyły swoje siły tworząc fundusz stypendialny „Skok w marzenia”. 10 młodych i niezwykle zdolnych sportowców otrzymało roczne stypendium w wysokości 10 000 zł oraz wsparcie i doświadczenie członków zasiadających w Radzie Funduszu.

Dzięki wyjątkowej inicjatywie, wyróżnieni w programie sportowcy mogli szlifować swoje umiejętności pod okiem profesjonalistów czego efektem są liczne nagrody, które zdobyli w ciągu ostatniego roku, m.in.: brązowy medal Mistrzostw Europy Juniorów w Grosseto w biegu na 100 m przez płotki dla Klaudii Siciarz, 1. miejsce Filipa Cieszkiewicza, żeglarza, w Pucharze Europy w Dziwnowie, 7. miejsce na Mistrzostwach Świata, Mistrzostwo Polski, halowy rekord Polski w wieloboju Adrianny Sułek, złoty medal na Ogólnopolskich Igrzyskach LZS w rzucie oszczepem dla Marii Szramiak oraz wiele innych ważnych medali, a także wyróżnień dla osób, które otrzymały wsparcie w ramach funduszu „Skok w marzenia”.

Zasady przyznawania stypendium

O przyznanie stypendium mogą ubiegać się wszyscy młodzi i utalentowani sportowcy (16-25 lat), niezależnie od dyscypliny, którą uprawiają. W momencie składania wniosku, potencjalny stypendysta nie musi mieć na swoim koncie medali, zdobytych w mistrzostwach lub innych wyróżnień potwierdzających jego wybitne zdolności. Wynika to z założenia, iż to właśnie zadaniem funduszu będzie udzielenie wsparcia, umożliwiającego kierunkowy rozwój karier podopiecznych.

Wniosek o przyznanie stypendium może złożyć sam kandydat na stypendystę. W przypadku osób niepełnoletnich, z takim wnioskiem może wystąpić rodzic bądź opiekun prawny. Kandydat, który zostanie zaakceptowany przez Radę Funduszu, może liczyć na roczne stypendium w wysokości 10 000 zł, a także na możliwość czerpania wiedzy i doświadczeń od członków zasiadających w Radzie Funduszu i współpracujących z nim ekspertów.

W Radzie Funduszu “Skok w Marzenia”, która decyduje o przyznaniu stypendium, zasiadają:

  • Monika Pyrek - założycielka Fundacji,
  • Janusz Stroka - dyrektor generalny Netto Polska,
  • Aleksander Doba - podróżnik, pasjonat sportu i rekreacji,
  • Maciej Kurzajewski - prezenter i dziennikarz sportowy.

Oprócz decyzji o przyznaniu stypendium na rozwój kariery, każdy z członków Rady Funduszu będzie służył stypendystom wsparciem w dziedzinie, która jest im najbliższa. Dzięki temu będą mogli pomóc młodym sportowcom mądrze kierować swoją karierą i rozwijać swój potencjał.

W 2018 roku władze Funduszu zakładają przyznanie stypendium 6 sportowcom. 4 stypendia z poprzedniego roku zostały przyznane także na kolejny rok. 

Jak zostać stypendystą: 

  1. Zapoznaj się z Regulaminem Funduszu
  2. Wypełnij formularz zgłoszeniowy dostępny u dołu tej strony
  3. Nagraj filmik (max. 1 min. ), w którym odpowiadasz na pytanie – „Dlaczego to właśnie TY powinieneś/powinnaś zostać stypendystą Funduszu Stypendialnego i w jakie marzenie chcesz skoczyć?
  4. Udostępnij filmik w internecie (np. na swoim profilu FB lub Instagram) i oznacz profil Fundacji, a link wstaw do formularza zgłoszeniowego.
  5. Upewnij się, że polubiłeś profil Fundacji na FB i Instagramie. Tam znajdziecie najświeższe informacje na temat działania funduszu.
  6. Prześlij formularz zgłoszeniowy wraz z wymaganymi załącznikami i umieszczonym linkiem do filmiku za pośrednictwem internetowego systemu zgłoszeń dostępnego na tej stronie. Ostateczny termin składania wniosków mija 30 kwietnia 2018.

Więcej informacji o Fundacji i Funduszu na:

Informacja Fundacji Moniki Pyrek

Powrót do listy

Więcej