Menu
1 / 0
Aktualności /

Szymon Kulka zwycięzcą 11.PKO Poznań Półmaratonu

Szymon Kulka zwycięzcą 11.PKO Poznań Półmaratonu

Punktualnie o godz. 10 padł pierwszy wystrzał sygnalizujący rozpoczęcie 11. PKO Poznań Półmaratonu. Ponad 11 tys. zawodników i zawodniczek przy pięknej wiosennej aurze wybiegło na trasę, mając nadzieję na uzyskanie jak najlepszych czasów.

Od początku ostro wystartował Kenijczyk Daniel Rotich Chebolei, ale ostatecznie wyprzedził go Szymon Kulka, który pobiegł po zwycięstwo, tym samym przechodząc do historii jako trzeci Polak, który wygrał poznański półmaraton (jednocześnie wygrywając również Mistrzostwa Polski Policji w Półmaratonie). Do samego końca toczył się zacięty bój o drugie miejsce,  z którego zwycięsko wyszedł Kenijczyk Daniel Rotich Czebolei.  Tuż za nim na podium stanął Tomek Grycko.

Wśród kobiet pierwsza do mety dotarła Kenijka Ruth Chemisto Matebo, która objęła prowadzenie i nie oddała go do samego końca. Za nią kolejno linię mety przekroczyły Polki: Dominika Nowakowska, którą na mecie powitała kilkuletnia córka i Dominika Stelmach.

Najlepszymi Poznaniakami na linii mety okazali się Marcin Kęsy oraz Urszula Kafarska.  Osiągając odpowiednio czas 1:11:12 i 1:30:29.

W tegorocznym półmaratonie z sukcesem debiutował „Minister”, prowadzący program 3po3 Narożny, Minister i Ta Trzecia, który biegł z drużyną Eski Poznań.

Ostatecznie meta została przekroczona 10 974 razy.

PKO Poznań Półmaraton był dla wielu zawodników szczególnie szczęśliwy, gdyż wygrali cenne nagrody. Poza nagrodami finansowymi w kategorii generalnej kobiet i mężczyzn mieszczącymi się w przedziale od ośmiu do tysiąca złotych, każdy zawodnik, który wrzucił do urny kupon konkursowy oraz ukończył półmaraton w czasie 3 godzin, miał szansę wygrać jedną z jedenastu nagród finansowych po 1000 zł każda. Wśród uczestników rozlosowano także weekend w Hotelu Sheraton w Pradze dla dwóch osób oraz komplet opon Bridgestone. Ponadto można było zdobyć akredytację prasową na mecz Lecha Poznań lub koszulkę/piłkę z autografami piłkarzy. Lista laureatów jest dostępna na stronie www.halfmarathon.poznan.pl

 

Dziękujemy Biegaczom za fantastyczną atmosferę, liczny udział w imprezie i gratulujemy wspaniałych wyników na mecie!  Gorące podziękowania należą się także sponsorom za wsparcie oraz kibicom za wspaniały doping.

Liczymy, że spotkamy się w kolejnych edycjach!                                   

Zwycięzcy:

Kobiety

miejsce

Imię

Nazwisko

Kraj

Czas

I

SZYMON

KULKA

POLSKA

01:04:33

II

DANIEL ROTICH

CHEBOLEI

KENIA

01:05:17

III

TOMEK

GRYCKO

POLSKA

01:05:31

 

Mężczyźni

miejsce

Imię

Nazwisko

Kraj

Czas

I

RUTH CHEMISTO

MATEBO

KENIA

01:15:50

II

DOMINIKA

NOWAKOWSKA

POLSKA

01:16:11

III

DOMINIKA

STELMACH

POLSKA

 01:16:59

 

Wyniki nieoficjalne: http://live.sts-timing.pl/pp2018/

 

Już dziś zapraszamy na 19.PKO Poznań Maraton, który odbędzie się 14 października 2018 roku!

Informacja prasowa

Powrót do listy

Więcej