Menu
1 / 0
Aktualności /

Halowe Mistrzostwa Europy 2021 w Toruniu!

Halowe Mistrzostwa Europy 2021 w Toruniu!

Toruń będzie gospodarzem 36. Halowych Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce, które odbędą się na początku marca 2021 roku – taką decyzję podjęła obradująca w Berlinie Rada European Athletics.

Można powiedzieć – do trzech razy sztuka. Po dwóch niepowodzeniach (miasto ubiegło się o mistrzostwa planowane w 2017 i 2019) Toruń w trzecim podejściu został wybrany na organizatora europejskiego czempionatu. Polska prezentacja zyskała bardzo dużo pozytywnych ocen, a w głosowaniu członków Rady European Athletics Gród Kopernika pokonał kandydaturę holenderskiego Apeldoorn stosunkiem głosów 11 do 4. Do ostatnich chwil za polską ofertą lobbowali m.in. prezes PZLA Henryk Olszewski i dyrektor ds. międzynarodowych Piotr Długosielski, który jest także członkiem Komisji Rozwoju European Athletics.

- Wreszcie się udało! Dwa lata temu minimalnie pokonało nas Glasgow, teraz już nie było na nas mocnych. Tym zwycięstwem wpisujemy się w trend sukcesów sportowych polskich lekkoatletów. Dzisiejszy berliński sukces jest z pewnością tylko preludium do znakomitych występów naszych zawodników na tutejszym stadionie podczas sierpniowych mistrzostw Europy. – śmieje się Długosielski.

Toruńskich mistrzostw już nie mogą doczekać się zawodnicy. W ostatnich kilku tygodniach ponad 100 polskich i zagranicznych lekkoatletów wsparło kandydaturę w ramach akcji Time for Toruń. Do tego projektu dołączyła także Sofia Ennaoui, która z entuzjazmem przyjęła dzisiejszą decyzję Rady European Athletics.

- Świetnie, że Toruń zorganizuje halowe mistrzostwa Europy w 2021 roku. Chociaż to jeszcze trzy lata to ja już dziś nie mogę doczekać się tego startu. Atmosfera w Arenie Toruń zawsze sprzyja uzyskiwaniu świetnych wyników, kibice tam są niesamowici. – zachwala brązowa medalistka halowych mistrzostw Europy z 2017 roku.

Halowe Mistrzostwa Europy odbędą się w Arenie Toruń na początku marca 2021 roku. Dokładna data imprezy zostanie dopiero ustalona. Tymczasem najbliższy europejski czempionat pod dachem odbędzie się w 2019 roku w Glasgow. W poprzedniej edycji imprezy, która miała miejsce rok temu w Belgradzie, reprezentacja Polski triumfowała w klasyfikacji medalowej oraz punktowej.

Maciej Jałoszyński

Powrót do listy

Więcej