Menu
1 / 0
Aktualności /

Siódemka Polaków w Diamentowej Lidze w Szanghaju

Siódemka Polaków w Diamentowej Lidze w Szanghaju

Siódemka polskich zawodników wystartuje w sobotę podczas drugiego tegorocznego mityngu Diamentowej Ligi IAAF. Zawody rozegrane zostaną na stadionie w Szanghaju.

Polskich kibiców z pewnością bardzo zaciekawi konkurs skoku o tyczce. W Szanghaju sezon rozpoczną Piotr Lisek (OSOT Szczecin) oraz Paweł Wojciechowski (Zawisza Bydgoszcz). Oczywiście już w pierwszym starcie sezonu zmierzą się ze swoimi głównymi rywalami – do Azji wybrali się także Renaud Lavillenie, Sam Kendricks czy Raphael Holzdeppe. Nasi reprezentanci z pewnością celować będą także w minimum na mistrzostwa Europy – to ustalono na poziomie 5.55.

Po znakomitym otwarciu sezonu w Białogardzie i wysunięciu się z wynikiem 66.53 na drugie miejsce w tabelach światowych Marcelina Witek (AML Słupsk) w sobotę zadebiutuje w mityngu Diamentowej Ligi. Jak mistrzyni uniwersjady poradzi sobie w starciu m.in. z brązową medalistką mistrzostw świata w Londynie Chinką Lü Huihui?

Mająca za sobą udany sezon halowy Paulina Guba (AZS UMCS Lublin) będzie miała w Szanghaju grono klasowych rywalek. Nie zabraknie mistrzyni globu z Birmingham Węgierki Anity Márton oraz srebrnej medalistki z halowego czempionatu Jamajki Danniel Thomas. Na starcie pojawią się także zawsze groźne reprezentantki gospodarzy m.in. Gao Yang i Gong Lijao.

Joanna Linkiewicz (AZS-AWF Wrocław) w biegu na 400 metrów przez płotki spotka się m.in. z Sarą Petersen, Dunką która pokonała Polkę na mistrzostwach Europy w Amsterdamie gdzie Linkiewicz sięgnęła po srebrny medal.

Wynoszące 1:47.00 minimum na mistrzostwa Europy w biegu na 800 metrów postara się wypełnić Marcin Lewandowski (Zawisza Bydgoszcz). W trójskoku Anna Jagaciak-Michalska (OŚ AZS Poznań) zmierzy się m.in. z mistrzynią olimpijską Kolumbijką Cateriną Ibargüen.

Transmisja z mityngu w Szanghaju od 13:00 w Polsacie Sport i następnie od 14:00 w Polsacie Sport Extra.

Maciej Jałoszyński

Powrót do listy

Więcej