1 / 0

Trzecie lokaty Święty i Liska w Hengelo

Podczas zawodów AA Drink FBK-Games w Hengelo, z cyklu IAAF World Challenge, para polskich lekkoatletów zajęła trzecie miejsce w swych konkurencjach, Justyna Święty-Ersetic - w biegu na 400 m a Piotr Lisek - w skoku o tyczce.

W biegu na 400 m zwyciężyła Amerykanka Shakima Wimbley, tegoroczna halowa wicemistrzyni świata, w czasie 50.88 przed Christine Botlogetswe z Botswany 51.00. Justyna Święty-Ersetic uzyskała wynik 51.48 (trzeci w karierze) pokonując czołowe biegaczki z Europy, m.in. Francuzkę Florię Guei, aktualną halową mistrzynię Europy (51.86).
Warto dodać, że był to już trzeci start Justyny Święty-Ersetic w Hengelo. W 2016 r. zajęła drugie miejsce, przed rokiem triumfowała w czasie nowego rekordu życiowego - 51.15.

W skoku o tyczce Piotra Liska, który pokonał wysokość 5.55, wyprzedzili dwaj zamorscy mistrzowie świata, Amerykanin Sam Kendricks 5.81 i Kanadyjczyk Shawn Barber 5.65.

Tartu
W 54. Memoriale Gustava Sule trzecie miejsce w rzucie oszczepem zajął junior Cyprian Mrzygłód z wynikiem 78.80. Triumfował Magnus Kirt, który rezultatem 88.45 ustanowił rekord Estonii.

Andujar
W 21. Memoriale Francisco Ramona Higuerasa w biegu na 5000 m Paulina Kaczyńska z czasem 15:53.11 uległa na finiszu Etiopkom Meskerem Mamo 15:45.20 i Bontu Rebitu (w barwach Bahrajnu) 15:48.35.