1 / 0

Dwie polskie wygrane w fińskim Espoo

Anna Sabat w biegu na 800 metrów oraz Cyprian Mrzygłód w rzucie oszczepem triumfowali w środę w mityngu w fińskim Espoo.

Stabilną formę utrzymuje oszczepnik Cyprian Mrzygłód. Rekordzista Polski i mistrz Europy do lat 20 w środę ponownie w tym sezonie zbliżył się do granicy 80 metrów triumfując z rezultatem 79.46.

Po uzyskaniu w minioną niedzielę w Gliwicach minimum na mistrzostwa Europy Anna Sabat zwyciężyła w biegu na 800 metrów w Espoo z czasem 2:03.39. Na mecie pokonała inną Polkę – druga była Paulina Mikiewicz-Łapińska (2:04.13).

Na drugim miejscu, zaledwie 0.01 sekundy za Jaakiem-Heinrichem Jagorem, finiszował w biegu na 400 metrów przez płotki Patryk Dobek. Polak osiągnął czas 50.06.

W biegu na 110 metrów przez płotki trzeci był Dominik Bochenek (14.04), a na dystansie 3000 metrów z przeszkodami Mariola Ślusarczyk zajęła czwartą lokatę (10:01.97).

Klaudia Siciarz po awansie – z czasem 13.72 – do finału w decydującym biegu popełniła falstart.