Menu
1 / 0
Aktualności /

72. PZLA MP U20: we Włocławku o medale i minima na Tampere

72. PZLA MP U20: we Włocławku o medale i minima na Tampere

Od soboty do poniedziałku ponad 660 zawodników z blisko 200 klubów uczestniczyć będzie we Włocławku w 72. PZLA Mistrzostwach Polski U20. Stawką imprezy będą nie tylko medale, ale także minima na mistrzostwa świata juniorów, które w połowie lipca odbędą się w fińskim Tampere.

Polscy juniorzy mają za sobą udany sezon halowy oraz dobre wejście w letnie zmagania. Indywidualnie już dwudziestka biało-czerwonych ma minima na mistrzostwa świata, a rekordem Polski do lat 20 popisała się na początku czerwca siedmioboistka Adrianna Sułek (we Włocławku zgłoszona do rywalizacji indywidualnej). W miniony weekend reprezentacja U20 odniosła pewne zwycięstwo w międzypaństwowym meczu przeciwko Czechom, Słowacji, Słowenii oraz Węgrom.

Gospodarzem mistrzostw pierwszy raz w historii będzie Włocławek. Położone nad Wisłą miasto od kilku lat dysponuje nowoczesnym stadionem lekkoatletycznym, który gościł już m.in. liczne zawody programu Lekkoatletyka dla Każdego!

Relacje z trzydniowych zawodów przeprowadzi na żywo telewizja internetowa KP-Sport.

72. PZLA Mistrzostwa Polski U20 odbędą się 23, 24 i 25 czerwca na stadionie OSiR przy ul. Leśnej we Włocławku. Ceremonia otwarcia w sobotę o 16:00. Wstęp na trybuny będzie bezpłatny.

Pełne listy zgłoszonych: 72. PZLA Mistrzostwa Polski U20

Maciej Jałoszyński

Powrót do listy

Więcej