Menu
1 / 0
Aktualności /

Reprezentacje Polski na ME U18 i MŚ U20

Reprezentacje Polski na ME U18 i MŚ U20

W pierwszej połowie lipca czekają nas dwie duże imprezy młodzieżowe – 2. Mistrzostwa Europy U18 (5 – 8 lipca, Győr) oraz 17. IAAF Mistrzostwa Świata U20 (10 – 15 lipca, Tampere). Na Węgrzech i w Finlandii Polskę reprezentować będzie grono 86 zawodniczek i zawodników.

Duże nadzieje na dobry występ w Győrze można wiązać z Pią Skrzyszowską, która w sezonie halowym zaimponowała formą bijąc rekordy Polski Ewy Swobody w sprincie na 60 metrów. Zawodniczka warszawskiej Skry znalazła się także w składzie na Tampere. W polskiej ekipie wylatującej do Finlandii nie zabraknie również Adrianny Sułek, która na początku czerwca poprawiła rekord kraju U20 i zajmuje wysokie szóste miejsce w tabelach światowych.

- Wysyłamy na imprezy juniorskie duże grupy młodzieży, ale już dziś celujemy głównie w przyszłoroczne mistrzostwa Europy do lat 20 i 23. W ekipach, które pojadą do Tampere i na Węgry jest wielu zawodników, którzy przeszli w tym roku do starszych kategorii wiekowych. Nie zmienia to faktu, że wielu z tych zawodników za kilka lat ma tworzyć trzon kadry narodowej i walczyć o medale na największych stadionach świata. – mówi dyrektor sportowy PZLA Krzysztof Kęcki.

Dwa lata temu podczas inauguracyjnej edycji mistrzostw Europy kadetów (w Tbilisi) Polska zdobyła pięć medali, a jedyny złoty krążek dla biało-czerwonych wywalczył chodziarz Łukasz Niedziałek. Gospodarzem poprzedniej edycji juniorskich mistrzostw świata (lipiec 2016) była natomiast Bydgoszcz – złoto wywalczyła wówczas oszczepniczka Klaudia Maruszewska, po srebrne medale sięgnęli Ewa Swoboda (bieg na 100 metrów) oraz Oskar Stachnik (rzut dyskiem).

Pełne składy reprezentacji Polski prezentujemy w załącznikach.

Maciej Jałoszyński

Powrót do listy

Więcej