1 / 0

35. PZLA MP U23: 62.04 Stója najlepszym wynikiem niedzieli

Bartłomiej Stój (KU AZS Politechniki Opolskiej Opole) wygrał w Sieradzu konkurs rzutu dyskiem uzyskując wartościowy wynik 62.04. W klasyfikacji medalowej 35. PZLA Mistrzostw Polski U23 najlepszy okazał się AZS Poznań, w zestawieniu punktowym zwyciężył AZS AWF Kraków.

Bieg na 200 metrów kobiet

Dobrze w drugiej połowie dystansu spisała się Natalia Kaczmarek i to ona zwyciężyła z czasem 24.40. Drugie miejsce zajęła Marlena Gola, która na 50 metrów przed metą jeszcze biegła równo z Kaczmarek. Czas wicemistrzyni kraju – 24.43. Brązowy medal zdobyła natomiast najszybsza w trzeciej serii Natalia Węglarz – 24.61.

Bieg na 200 metrów mężczyzn

W połowie prostej liderem biegu był jeszcze Dariusz Kowaluk, ale triumfatora sobotniej czterystumetrówki zaatakowało Adrian Wesela i to on jako pierwszy minął linię mety. Mistrz kraju uzyskał czas 21.52, srebrny medalista 21.57. Miejsce na najniższym stopniu podium zapewnił sobie czasem 21.78 Przemysław Adamski.

Bieg na 800 metrów kobiet

Zdecydowanie najlepsza na dystansie 800 metrów była czwarta przed rokiem Angelika Sarna (dziś 2:06.04). Wicemistrzynią Polski została Oliwia Malmon (2:06.54), brąz zdobyła Agata Kołecka (2:09.23).

Bieg na 800 metrów mężczyzn

Legitymujący się już minimum na mistrzostwa Europy w Berlinie Mateusz Borkowski po wygraniu w sobotę biegu na 1500 metrów w niedzielę triumfował na dystansie 800 metrów. Podopieczny Stanisława Jaszczaka pokonał dwa okrążenia stadionu w Sieradzu w 1:50.58. Drugie miejsce zajął Patryk Kozłowski (1:50.93), trzecie Patryk Sieradzki (1:51.67).

Bieg na 5000 metrów kobiet

Na najdłuższym dystansie rozgrywanym podczas sieradzkich mistrzostw zwyciężyła broniąca tytułu Aleksandra Hołda (17:03.22), która wyprzedziła Sylwię Indekę (17:06.68) i Julię Pleskaczyńską (17:11.01).

Bieg na 5000 metrów mężczyzn

Po bardzo ciekawym biegu zwycięstwo odniósł Dariusz Boratyński (14:28.91). Drugie miejsce, podobnie jak przed rokiem w Suwałkach, zajął Mateusz Kaczor – 14:30.28. Brązowy medal zdobył triumfator wczorajszego biegu przeszkodowego Nikodem Dworczak – 14:40.97.

Bieg na 400 metrów przez płotki kobiet

Płotkarkom przyszło rywalizować w strugach deszczu. Najlepiej w trudnych warunkach spisała się Helena Dalke, które jako jedyna złamała barierę 60 sekund uzyskując na mecie 59.73. Srebrny medal zdobyła liderka tabel Katarzyna Martyna (60.11). Brąz dla Aleksandry Jaźwińskiej – 60.48.

Bieg na 400 metrów przez płotki mężczyzn

Najszybszym młodzieżowcem w biegu na 400 metrów przez płotki został Jakub Mordyl (51.46), który pokonał Nikodema Wylęgę (52.12) oraz Kacpra Ambrożego (52.57).

Sztafeta 4 x 100 metrów kobiet

Pasjonującą walkę na ostatniej zmianie sztafety sprinterskiej stoczyły w Sieradzu Ewa Swoboda i Natalia Kaczmarek. Na mecie szybsza okazała się ta pierwsza i wspólnie z koleżankami z klubu AZS AWF Katowice (Aleksandra Jaźwińska, Nikoletta Misterka, Natalia Węglarz) – złota sztafeta uzyskała czas 46.12, srebrna 46.19. Podium uzupełniły sprinterki z klubu AZS AWF Kraków (46.89).

Sztafeta 4 x 100 metrów mężczyzn

Biegnąca w składzie Jakub Gałandziej, Mateusz Siuda, Adrian Wesela, Eryk Hampel ekipa AZS-u Poznań odniosła zdecydowanie zwycięstwo w biegu rozstawnym 4x100 metrów – na mecie klubowi ze stolicy Wielkopolski zmierzono czas 41.02. Wicemistrzami Polski zostali panowie z AZS AWF Kraków (41.48), brąz wywalczyli w Sieradzu sprinterzy Orkanu Środa Wielkopolska (41.94).

Sztafeta 4 x 400 metrów kobiet

Złotymi medalistkami zostały panie z klubu AZS AWFiS Gdańsk (Olga Pietrzak, Anna Dobek, Agata Kołakowska, Dominika Morek), które uzyskały czas 3:42.89. Wicemistrzostwo Polski wywalczyły zawodniczki AZSu Poznań (3:48.35), a brązowe medale odebrały panie z AZS AWF Warszawa (3:49.54).

Sztafeta 4 x 400 metrów mężczyzn

Mariusz Jurczyk, Patryk Marmon, Sebastian Szkoła oraz Jakub Mordyl (KS AZS AWF Kraków) zdobyli złoto w biegu rozstawnym z czasem 3:14.89. Wicemistrzami Polski U23 zostali panowie z Rudzkiego Klubu Sportowego (3:15.92), a brąz zdobyli akademicy ze stołecznych Bielan (3:16.29).

Skok w dal kobiet

Mistrzynią kraju U23 została, podobnie jak rok temu, podopieczna Roberta Nazarkiewicza z Podlasia Białystok Magdalena Żebrowska. Złoto zapewniła sobie próbą z trzeciej kolejki, w której osiągnęła 6.13. Srebro zdobyła Adrianna Szóstak (6.05), brąz Karolina Młodawska (6.03).

Skok w dal mężczyzn

W swoich dwóch mierzonych skokach Mateusz Różański uzyskał 7.65 oraz 7.63 i zdobył złoty medal mistrzostw Polski do lat 23. Dopiero w szóstej kolejce srebrny medal zapewnił sobie Bartosz Chojnowski – skoczył wtedy 7.47 i zepchnął na trzecią pozycję Mateusza Jopka (7.44).

Skok wzwyż mężczyzn

W chłodzie rywalizowali skoczkowie wzwyż. Najlepiej poradził sobie w tych warunkach Maciej Grynienko, który w trzeciej próbie pokonał poprzeczkę zawieszoną na 2.20. Drugie miejsce zajął Wiktor Machiński (2.01), trzeci był Piotr Oleszczyszyn (2.01). Na skoczni w Sieradzu zabrakło natomiast Norberta Kobielskiego, który po konkursie w Opolu boryka się z lekką kontuzją.

Skok o tyczce mężczyzn

Najlepszym tyczkarzem okazał się utalentowany wieloboista Patryk Baran, który w Sieradzu – ku uciesze publiczności – pokonał poprzeczkę zawieszona na 4.80. To wyrównanie rekordu życiowego tego zawodnika. Drugie miejsce zajął Maciej Włódarski (4.70), trzecie Hubert Swatowski (4.60).

Rzut dyskiem kobiet

Pierwszy medal w kategorii U23 zdobyła wicemistrzyni Europy juniorek Karolina Urban. Podopieczna Aleksandry Walczak w niedzielne przedpołudnie uzyskała wynik 50.85 i pokonała klubową koleżankę Aleksandrę Grubbę (50.02). Brązowy medal wywalczyła w Sieradzu Ewa Staruch – 44.58.

Rzut dyskiem mężczyzn

Bartłomiej Stój w trzeciej kolejce konkursu osiągnął odległość 62.04 (czwarty wynik w karierze) i trzeci raz z rzędu zdobył złoty medal mistrzostw Polski do lat 23 (wygrywał także w 2016 roku w Jeleniej Górze oraz rok temu w Suwałkach). Drugie miejsce zajął wicemistrz świata U20 z Bydgoszczy Oskar Stachnik – 54.77. Podium uzupełnił wczorajszy triumfator pchnięcia kulą Konrad Bukowiecki – w Sieradzu rzucił dyskiem 53.53.