Menu
1 / 3
Aktualności /

Athletics World Cup: Polska trzecia po I dniu zmagań

Athletics World Cup: Polska trzecia po I dniu zmagań
Athletics World Cup: Polska trzecia po I dniu zmagań Athletics World Cup: Polska trzecia po I dniu zmagań Athletics World Cup: Polska trzecia po I dniu zmagań

Po pierwszym dniu Athletics World Cup w Londynie reprezentacja Polski zajmuje znakomite trzecie miejsce. W sobotę z biało-czerwonych najlepiej spisali się Sofia Ennaoui, Karol Hoffmann, Michał Haratyk oraz Anita Włodarczyk, która wynikiem 78.74 wskoczyła na pierwsze miejsce światowych tabel. Liderem londyńskich zawodów jest ekipa USA.

Londyn w sobotę był szczęśliwy dla polskich sportowców. Najpierw triumf w juniorskim Wimbledonie odniosła tamże legionistka Iga Świątek, a wieczorem ze znakomitej strony, licznie zgromadzonej na olimpijskim stadionie w Stratford publiczności, zaprezentowali się biało-czerwoni lekkoatleci. Jako pierwsza popis swoich sportowych umiejętności dała Anita Włodarczyk. Polka prowadziła od początku konkursu, który ostatecznie zakończyła z rezultatem 78.74 i została – pierwszy raz w tym sezonie – liderką światowych tabel. Gdy kończył się konkurs młociarek na arenie trójskoku świetnie spisywał się Karol Hoffmann. Wicemistrz Europy z Amsterdamu uzyskał w Londynie 16.74 i o centymetr pokonał Amerykanina Donalda Scoota.

- Jestem gotowy na skakanie ponad 17 metrów. – zapewniał w wywiadzie telewizyjnym Hoffman.

Tymczasem w kole do pchnięcia kulą z każdą próbą poprawiał się Michał Haratyk. Rekordzista Polski w trzeciej serii uzyskał aż 21.95, ale po konkursie przyznał iż miał ochotę na uzyskanie w Londynie rezultatu ponad 22.00.

Świetnym finiszem zaimponowała Sofia Ennaoui, która wygrała bieg na 1500 metrów z czasem 4:07.66. Chwilę później na ostatnich metrach rywalizacji na dystansie dwóch okrążeń prowadzącego Adama Kszczota wyprzedził Clayton Murphy. Halowy mistrz świata zdobył dla reprezentacji siedem punktów, a na mecie zmierzono mu czas 1:46.98.

Trzecie miejsce w biegu na 400 metrów zajęła Justyna Święty-Ersetic, która na dobrze sobie znanej londyńskiej bieżni uzyskała 51.89. Godzinę później, bez niej w składzie, sztafeta pań zameldowała się na mecie jako czwarta z wynikiem 3:26.17.

Pozostałe lokaty Polaków:

bieg na 100 metrów – 5. Ewa Swoboda 11.28
bieg na 200 metrów – 7. Karol Zalewski 21.14
bieg na 110 metrów przez płotki – 6. Damian Czykier 13.56
bieg na 400 metrów przez płotki – 6. Joanna Linkiewicz 56.83
sztafeta 4x100 metrów – 7. Polska (Grześkowiak-Olszewski-Kopeć-Słowikowski) 38.91
skok w dal – 7. Magdalena Żebrowska 6.12
skok wzwyż – 6. Sylwester Bednarek 2.18
skok o tyczce – 6. Justyna Śmietanka 4.40
rzut dyskiem – 6. Piotr Małachowski 62.97
rzut oszczepem – 7. Marcelina Witek 50.07

Po pierwszym dniu Polska zajmuje trzecie miejsce z dorobkiem 77 punktów. Przed nami znajdują się tylko reprezentacje USA (109 punktów) oraz Francji (85 punktów). Dokończenie zmagań w ramach Athletics World Cup w niedzielny wieczór. 

Pełne wyniki: Londyn

Maciej Jałoszyński / foto: Tomasz Kasjaniuk

Powrót do listy

Więcej