1 / 6

94. PZLA MP: Buziak i Tomala najlepsi w chodzie sportowym

94. PZLA MP: Buziak i Tomala najlepsi w chodzie sportowym 94. PZLA MP: Buziak i Tomala najlepsi w chodzie sportowym 94. PZLA MP: Buziak i Tomala najlepsi w chodzie sportowym 94. PZLA MP: Buziak i Tomala najlepsi w chodzie sportowym 94. PZLA MP: Buziak i Tomala najlepsi w chodzie sportowym 94. PZLA MP: Buziak i Tomala najlepsi w chodzie sportowym

Paulina Buziak (Stal Mielec) i Dawid Tomala (KU AZS Politechniki Opolskiej Opole) zostali pierwszymi złotymi medalistami 94. edycji lekkoatletycznych mistrzostw Polski, które odbywają się w Lublinie.

Jako pierwsi do walki o medale krajowego czempionatu przystąpili chodziarze. W pochmurny i wietrzny poranek rywali zdystansowali Dawid Tomala i Artur Brzozowski. Ten pierwszy uzyskał czas 40:17.62, drugi 40:20.59. Ta dwójka zdecydowanie pokonała przeciwników. Brązowy medalista chodu na 10 000 metrów, czyli Rafał Sikora, finiszował ponad minutę po nich uzyskując czas 41:57.84.

Do chodu na 5000 metrów pań przystąpiło zaledwie pięć zawodniczek. Na prowadzeniu długo wspólnie szły Paulina Buziak i Katarzyna Zdziebło. Na mecie lepsza była ta pierwsza – uzyskała czas 22:50.68 i obroniła tytuł mistrzyni Polski. Srebro zdobyła Zdziebło (23:19.65), a brąz wywalczyła Joanna Bemowska (24:41.12).

Kolejne finały w Lublinie już w godzinach popołudniowych. O 13:50 o medale powalczą trójskoczkowie, o 15:40 oszczepnicy. Oficjalne otwarcie zawodów zaplanowano na 17:00.

Wyniki: Lublin

Lublin, Maciej Jałoszyński / foto: Marek Biczyk