Menu
1 / 0
Aktualności /

Nairobi gospodarzem IAAF MŚ U20 2020

Nairobi gospodarzem IAAF MŚ U20 2020

Obradująca w Buenos Aires Rada Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych powierzyła stolicy Kenii – Nairobi – prawo goszczenia mistrzostw świata do lat 20 w roku 2020.

Przed rokiem Nairobi było gospodarzem czempionatu do lat 18. Zawody, mimo iż nie wystartowały w nich m.in. reprezentacje USA czy Wielkiej Brytanii, zakończyły się dużym sukcesem czego dowodem była ok. 60 000 żywiołowa publiczność na trybunach tamtejszego stadionu. Teraz przed Kenijczykami większe wyzwanie, czyli organizacja mistrzostw juniorów.

Jak podkreślił podczas niedawnej wizyty w siedzibie IAAF w Monako jeden z kenijskich polityków w jego kraju aż 42% mieszkańców ma poniżej 15 lat.

- Lekkoatletyka to bardzo ważna część naszego życia, wszyscy ją uwielbiają. Świat zobaczył to podczas mistrzostw w 2017 roku i zobaczy ponownie w 2020. – powiedział wówczas Kirimi Kaberia.

Kenijczycy zapowiedzieli już, że jeśli mistrzostwa U20 zakończą się sukcesem to będą ubiegać się o organizację seniorskiego czempionatu.

18. IAAF Mistrzostwa Świata U20 odbędą się pomiędzy 7 i 12 lipca 2020 roku. Nairobi było jedynym kandydatem do organizacji zawodów, chociaż jeszcze rok temu poważnie mówiło się, że mistrzostwa odbędą się w kanadyjskim Edmonton.

Maciej Jałoszyński

Powrót do listy

Więcej