1 / 0

Rekordy życiowe Kiełbasińskiej i Sabat ozdobą GP Sopotu

Rekordy życiowe Ann – Kiełbasińskiej oraz Sabat – były ozdobą 21. edycji Grand Prix Sopotu, które w piątkowy wieczór odbyło się na malowniczym Stadionie Leśnym.

Jako pierwsza z rekordem życiowym rozprawiła się biegnąca na 400 metrów Kiełbasińska. Zawodniczka miejscowego SKLA w trudnych warunkach atmosferycznych – w Sopocie było bardzo gorąco, parno – pokonała jedno okrążenie stadionu w 52.14 i przesunęła się na szóste miejsce w tegorocznych polskich tabelach. Na mecie podopieczna Michała Modelskiego uległa jedynie Polinie Miller – 51.80.

Z kolei Anna Sabat „życiówke” poprawiła w ostatniej konkurencji mityngu – biegu na 800 metrów, któremu w tym roku patronowała mistrzyni olimpijska z 1956 roku Elżbieta Duńska-Krzesińska. Rzeszowianka uzyskała w piątek czas 2:01.28 i finiszowała za Olgą Ljachową (2:00.47). Sabat drugi raz w przeciągu niespełna tygodnia pozostawiła w pokonanym polu zdecydowanie bardziej doświadczoną koleżankę z reprezentacji, czyli Angelikę Cichocką. Biegaczka SKLA była dziś trzecia z wynikiem 2:01.31.

W konkursie memoriałowym – rzucie oszczepem mężczyzn – 80 metrów uzyskał jedynie mistrz olimpijski z Londynu Keshorn Walcott. Zawodnik z Karaibów wygrał próbą na 80.95. Drugie miejsce zajął Bartosz Osewski (78.21). Dopiero czwarty był rekordzista kraju Marcin Krukowski – dziś 75.27. Najlepszą z oszczepniczek w konkursie pań została Yulesy Anai Angulo z Ekwadoru, która rzucając 53.98 pokonała Klaudię Maruszewską 52.80.

Robert Sobera zakończył konkurs tyczkarzy z wynikiem 5.30, w skoku wzwyż najlepszy z Polaków – Maciej Grynienko – z wynikiem 2.21 zajął drugie miejsce.

Pełne wyniki: Sopot