1 / 0

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Słupsku - II dzień, sesja popołudniowa

W drugim dniu Mlodzieżowych Mistrzostw Polski w Słupsku Katarzyna Kowalska zdobyła drugi złoty medal wygrywając 5000m w najlepszym tegorocznym czasie w Polsce - 15:50.65.

W konkursie skoku o tyczce rozgrywanym w ramach 10-boju, przerywanym ze względu na padający deszcz, Karol Boduła pokonał wysokość 4.50, a Dawid Pyra po zaliczeniu 4.40 zrezygnował z dalszych skoków.
Karol Boduła wygrał rzut oszczepem (53.60) kompletując zwycięstwa we wszystkich trzechkonkurencjach rzutowych. Krzysztof Plaskota uzyskał 52.30, a Dawid Pyra – 50.13.
Bieg na 1500m zakończył się zwycięstwem lidera Dawida Pyry – 4:58.47, przed Radosławem Toczkiem – 5:01.63.
Tytuł mistrzowski w 10-boju wywalczył Dawid Pyra (AZS-AWF Wrocław), który zgromadził 7315 pkt, wyprzedzając Krzysztofa Plaskotę (AZS Opole) 6808 i juniora Karola Bodułę (RLTL ZTE Radom, start poza klasyfikacją Mistrzostw) 6530, który nie ukończył biegu na 1500m. Brązowy medal zdobył Przemysław Piotrowicz (KKl Fart Kielce) 6290.

W biegu na 400m pł Edyta Pura (AZS-AWF Warszawa) na ostatnich kilkudziesięciu metrach straciła sporą przewagę nad dobrze finiszującą Anetą Jakóbczak (AZS Poznań) wygrywając w czasie 59.78. Jakóbczak w ubiegłym roku przegrała złoty o 5 setnych (z Jolantą Wójcik), a w tym o jedną setną sekundy. Trzecie miejsce zajęła Weronika Zielińska (Warszawianka) – 61.71.

Rafał Ostrowski (AZS-AWF Katowice) poprawił wynikiem 51.34 rekord życiowy zdobywając złoty medal w biegu na 400m przez płotki. Wyprzedził Krzysztofa Klonowicza (AZS Łódź) – 52.02 i ubiegłorocznego mistrza Polski juniorów, Jarosława Cichosza (AZS-AWF Gdańsk) – 52.20.

W silniejszej z serii na 800m Agnieszka Miernik (WLKS Wrocław) pokonała swą imienniczkę, ubiegłoroczną mistrzynię Polski juniorek, Sowińską (2:10.67, Sporting Międzyzdroje) uzyskując czas 2:09.18. Brąz zdobyła Monika Głuchowska (AZS-AWF Wrocław) 2:10.84.

W rzucie młotem Anita Włodarczyk (AZS-AWF Poznań) do brązu zdobytego przed dwoma laty i srebra sprzed roku dodała złoto okraszone rekordem życiowym 67.37. Życiówkę ustanowiła również Weronika Milkowska (Skra Warszawa) 63.00. Trzecie miejsce przypadło Malwinie Sobierajskiej (Podlasie Białystok) 62.27.

Na dystansie 200 metrów z dwóch sobotnich złotych medalistów lepszy o dwie tysięczne okazał się zwycięzca 400 metrów, Kacper Kozłowski (AZS-UWM Olsztyn). Triumfator stumetrówki, Mateusz Pluta (AZS-AWF Kraków) identycznym czasem 21.21 (+2.0) ustanowił rekord życiowy. Krzysztof Jabłoński (AZS-AWF Kraków) zdobył brązowy medal uzyskując 21.33.
Marcin Urbaś wyrównał swój najlepszy czas w sezonie – 21.05 (+1.8).

Joanna Skibińska (MKS Aleksandrów Łódzki) oddała tylko jeden ważny skok na odległość 13.39/+1.7 (zrezygnowała z trzech ostatnich). Po srebrny medal ponownie sięgnęła Magdalena Bachmatiuk (Gwda Piła) 12.88 (+2.2), a brązowy wywalczyła Magdalena Kaniecka (AZS Łódź) 12.58 (+2.4).

Marcin Lewandowski (Ósemka Police) do wczorajszego złotego medalu na 1500m dodał drugi na dystansie 800m  Jego zwycięstwo w drugiej serii nie było zagrożone, ale mógł nie zdobyć medalu ponieważ międzyczas na 400m w tym biegu wynosił zaledwie 58.70 (w pierwszej serii – 55.41, a w trzeciej – 55.21). Srebro przypadło zwycięzcy trzeciej serii Mariuszowi Demczyszakowi (Śląsk Wrocław) – 1:53.13, a brąz – Michałowi Makowskiemu (MKS Płońsk) – 1:53.29.

Kamila Chudzik wieloboistka z AZS-AWFiS Gdańsk ponownie poprawiła rekord życiowy na 100m pł uzyskując czas 13.73 (+1.4) i pokonując faworytkę, Moniką Nabiałek (AZS-AWFiS Gdańsk) 13.80 i Joannę Kacperek (AZS-AWF Wrocław) 14.27. Wszechstronna Kamila zgromadziła komplet medali na słupskich Mistrzostwach.

Paulina Dębska (Ośrodek Skoku o Tyczce) jednym skokiem na 3.60 zapewniła sobie obronę tytułu mistrzowskiego w skoku o tyczce. Ataki na 4.20 nie zakończyły się powodzeniem. Justyna Ratajczak (MKL Szczecin) pokonała wysokość 3.50. Trzecie miejsce zajęła Justyna Piskorz (SKLA Sopot) – 3.00.

W biegu na 5000m Katarzyna Kowalska uzyskała najlepszy wynik w Polsce w br. – 15:50.65, poprawiając rekord życiowy o ponad 21 sekund. Srebro przypadło Marcie Wojtkuńskiej – 16:04.79, a brąz Iwonie Lewandowskiej (wszystkie Vectra Włocławek) – 16:45.09. Mimo padającego deszczu aż 10 zawodniczek ustanowiło rekordy życiowe.

Marta Jeschke (SKLA Sopot) zdobyła złoty medal na dystansie 200m osiągając 23,75 pokonując na ostatnich metrach o 6 setnych Ewelinę Klocek (Śląsk Wrocław). Trzecie miejsce zajęła Joanna Gabryelewicz (AZS-AWF Poznań) 24.47.

W skoku wzwyż Dawid Piechowski (Warszawianka) zdobył złoty medal pokonując identyczną wysokość jak Łukasz Mróz (Podlasie Białystok) – 2.08. Piotr Roszak (MKL Szczecin) zajął trzecie miejsce wynikiem 2.00.

Kamil Murzyn (Cracovia) wygrał bieg na dystansie 5000m ustanawiając czasem 13:57.30 rekord życiowy. Drugi był Artur Kozłowski (MULKS-MOS Sieradz) – 13:58.70. Zwycięzca biegu przeszkodowego. Marcin Chabowski, musiał zadowolić się brązowym medalem (14:02.74).

Izabela Koralewska (Lubusz Słubice) zdobyłą złoty medal w rzucie dyskiem uzyskując 53.45. Drugie miejsce zdobyła triumfatorka rzutu młotem, Anita Włodarczyk (AZS-AWF Poznań) – 51.79, a trzecie Katarzyna Jaworowska (AZS-Awf Warszawa) – 51.50.

Akademiczki z Warszawy, w składzie: Edyta Grzyb, Gabriela Blicharska, Justyna Zembrzuska i Edyta Pura, obroniły tytuł mistrzowski w sztafecie 4x400m osiągając 3:52.14. Srebro zdobyły zawodniczki Warszawianki – 3:58.82, a brąz – AKS Chorzów, 3:59.35.

Sztafetę męską 4x400m wygrali reprezentanci Olimpii Poznań: Łukasz Wicha, Mateusz Gościniak, Paweł Krzemiński i Grzegorz Klimczyk, w czasie 3:13.36. Drugie miejsce przypadło sprinterom AZS-AWF Gorzów – 3:15.62, a trzecie – AZS-UWM Olsztyn, 3:16.02.

W trójskoku młodzieżowy mistrz Europy, Adrian Świderski (Śląsk Wrocław) zaledwie o 1 cm pokonał Wojciecha Lewandowskiego (AZS-AWF Wrocław) uzyskując 15.65. Obydwaj najlepsze wyniki osiągnęli w ostatniej czwartej kolejce. Decyzją delegata technicznego, Edwarda Romanowskiego (Pruszków) konkurs został skrócony do czterech prób, ze względu na silnie padający deszcz. Trzecie miejsce zajął Karol Kondraciuk (AZS-AWF Kraków) 15.21.