Menu
1 / 0
Aktualności /

W Inowrocławiu o miano drużynowego mistrza Polski. W sobotę finał ekstraklasy

W Inowrocławiu o miano drużynowego mistrza Polski. W sobotę finał ekstraklasy

Osiem najlepszych klubów lekkoatletycznych wystartuje w sobotę w Inowrocławiu w drużynowych mistrzostwach Polski, czyli finale TAMEX Ekstraklasy Ligi Lekkoatletycznej. Na starcie pojawią się medaliści i finaliści zakończonych przed dwoma tygodniami berlińskich mistrzostw Europy. Transmisja w TVP Sport.

Wiosną zawodnicy z blisko 30 klubów walczyli o prawo startu w inowrocławskich zawodach. Wyniki pierwszej rundy Drużynowych Mistrzostw Polski 2018 wyłoniły osiem zespołów, które 1 września powalczą o miano najlepszego w kraju.

Stadion im. Inowrocławskich Olimpijczyków w sobotę będzie gościł blisko 200 lekkoatletów, a na starcie nie zabraknie asów reprezentacji, która w pierwszej połowie sierpnia zajęła drugie miejsce w klasyfikacji medalowej mistrzostw Europy. Na Kujawach pojawią się m.in. mistrz i wicemistrz kontynentu w pchnięciu kulą – Michał Haratyk i Konrad Bukowiecki, a ich rywalem będzie Jakub Szyszkowski. W rywalizacji kobiet zobaczymy czwartą w Berlinie, młodzieżową rekordzistkę Polski, Klaudię Kardasz z białostockiego Podlasia. Okrzyknięta przez media odkryciem sezonu Anna Sabat, piąta w Berlinie, pobiegnie na 800 metrów w barwach AZSu UMCS-u Lublin. Także w rywalizacji na dystansie dwóch okrążeń wystartuje finalista mistrzostw Europy Mateusz Borkowski. W biegu na 110 metrów przez płotki zaprezentuje się Damian Czykier, który w stolicy Niemiec otarł się o podium zajmując czwarte miejsce. W rywalizacji płotkarek ponownie w tym sezonie dojdzie do starcia naszych najlepszych specjalistek w konkurencji, czyli Karoliny Kołeczek i Klaudii Siciarz.

Ceremonia otwarcia zawodów 1 września o 16:50. Wstęp na trybuny będzie bezpłatny. Bezpośrednią transmisję przeprowadzi od 18:00 do 20:00 TVP Sport.

Pełne listy zgłoszeń: Inowrocław

Maciej Jałoszyński

Powrót do listy

Więcej