Menu
1 / 0
Aktualności /

Europejskie zasady kwalifikacyjne do HME Glasgow 2019

Europejskie zasady kwalifikacyjne do HME Glasgow 2019

Stowarzyszenie European Athletics przedstawiło swoje zasady kwalifikacji do przyszłorocznych halowych mistrzostw Europy. Zawody na początku marca 2019 roku odbędą się w Glasgow.

Podobnie jak w latach ubiegłych ograniczona zostanie ilość startujących wieloboistów oraz zespołów sztafetowych. W pięcioboju kobiet i siedmioboju panów wystartuje po 12 zawodników. Szóstka z nich zostanie zaproszona do udziału w imprezie na bazie tabel sezonu letniego 2018, kolejna szóstka na podstawie wyników z zawodów halowych w 2019 roku. W przypadku sztafet tradycyjnie zobaczymy sześć reprezentacji u pań i tyleż samo u panów. Miejsca będą przyznane na postawie tegorocznych tabel. Polki i Polacy będą w Glasgow bronić tytułów halowych mistrzów Europy, które wywalczyli w Belgradzie.

W konkurencjach indywidualnych European Athletics uznaje za wskaźniki wyniki uzyskane od 1 stycznia 2018 do 21 lutego 2019 roku. W przypadku Polski tradycyjnie o minima będzie można się ubiegać od drugiej połowy stycznia 2019 roku.

Szczegółowe zasady kwalifikacji European Athletics można znaleźć na stronie: Glasgow 2019.

35. Halowe Mistrzostwa Europy odbędą się w Emirates Arenie w Glasgow pomiędzy 1 i 3 marca 2019 roku. Dwa lata później gospodarzem imprezy będzie Toruń.

Maciej Jałoszyński

Powrót do listy

Więcej