1 / 0

Madejczyk druga w Linzu

Barbara Madejczyk (Jantar Ustka) zajęła drugie miejsce w rzucie oszczepem osiągając 57.61 podczas Intersport Gugl-Meeting w Linzu. Tomasz Szymkowiak (Orkan Wielkopolska Poznań) był piąty w biegu na 3000 m z przeszkodami.

W konkursie rzutu oszczepem, rozgrywanym w silnie padającym deszczu, najlepszy rezultat uzyskała Rosjanka Maria Abakumowa (siódma w MŚ w Osace) – 59.36. Barbara Madejczyk wyprzedziła mistrzynię Rosji, Oksanę Gromową – 57.27 oraz Włoszkę Zahrę Bani – 57.00. Mistrzyni świata z Osaki, Czeszka Barbora Spotakova, ostatecznie nie stanęła na starcie.
Po zawodach w Linzu nasza zawodniczka wraz z Włoszką dzielą ósmą lokatę w klasyfikacji WAT. Automatyczny udział w finale WAF w Stuttgarcie jest zagwarantowany dla 7 najlepszych po mityngu w Berlinie (16 września).

W biegu na 3000 m z przeszkodami triumfował Kenijczyk Wesley Kiprotich, wicemistrz Igrzysk Wspólnoty Brytyjskiej – 8:24.35. Tomasz Szymkowiak osiągnął wynik 8:34.18.