Menu
1 / 0
Aktualności /

Włodarczyk, Haratyk i Nowicki nominowani do nagrody Golden Tracks

Włodarczyk, Haratyk i Nowicki nominowani do nagrody Golden Tracks

Trójka polskich zawodników znalazła się w gronie nominowanych przez European Athletics w prestiżowym plebiscycie Golden Tracks, który wyłania najlepszych lekkoatletów Starego Kontynentu. Zwycięzców poznamy podczas uroczystej gali, która 26 października odbędzie się w Lozannie.

W gronie kobiet kolejny rok z rzędu jedną z nominowanych jest Anita Włodarczyk. Polka chociaż w ostatnich miesiącach nie dominowała tak jak w latach poprzednich to zdobyła, czwarty raz z rzędu, złoto mistrzostw Europy i zakończyła sezon jako liderka światowych tabel z rezultatem 79.57. Wśród innych kandydatek znaleźć można m.in. wieloboistkę Nafissatou Thiam czy skoczkinię wzwyż Mariję Łasickiene.

Wśród mężczyzn Polskę reprezentują Michał Haratyk oraz Wojciech Nowicki. Ten pierwszy ma za sobą świetny sezon, w którym – jako jedyny ze światowej czołówki – we wszystkich startach przekroczył 21 metrów. Ukoronowaniem roku były dla podopiecznego Piotra Galona mistrzostwo Europy oraz świetny rekord Polski 22.08. Nowicki w ostatnich miesiącach niejednokrotnie wygrywał z mistrzem świata Pawłem Fajdkiem, wyśrubował rekord życiowy do poziomu 81.85 (najlepszy wynik w tym roku na świecie) oraz zdobył w Berlinie mistrzostwo Europy. Obok dwójki biało-czerwonych do miana najlepszego lekkoatlety w Europie aspirują m.in. oszczepnik Thomas Röhler, rekordzista świata w dziesięcioboju Kevin Mayer czy fenomenalny szwedzki tyczkarz Armand Duplantis. Ten ostatni ma szansę zostać wybrany także wschodzącą gwiazdą kontynentalnej lekkoatletyki, ponieważ nominowany został także w tej kategorii.

W pierwszym etapie głosowanie odbywa się w social-mediach European Athletics. Na Facebooku i Twitterze europejskiej federacji swoich faworytów można wspierać do 5 października (do południa). Głosy te będą miały 25% wpływu na wynik – na pozostałą część złożą się opinie mediów, panelu ekspertów oraz federacji członkowskich.

Maciej Jałoszyński

Powrót do listy

Więcej