Menu
1 / 0
Aktualności /

Rok do mistrzostw świata w Dosze

Rok do mistrzostw świata w Dosze

Dokładnie za rok – 27 września 2019 roku – w stolicy Kataru, Dosze, rozpocznie się 17. edycja lekkoatletycznych mistrzostw świata.

Organizatorzy przyszłorocznych mistrzostw zapewniają, że przygotowania do zawodów przebiegają bez problemów. Dyrektor imprezy, a jednocześnie wiceprezydent IAAF, Dahlan Al Hamad przyznaje, że Doha będzie na przełomie września i października 2019 roku w pełni gotowa do przyjęcia gości z całego świata.

- Nasze lotnisko, hotele i stadion są gotowe. Ruszamy ze sprzedażą biletów. Wszystko sprawi, że będziemy świadkami ekscytującego wydarzenia, które zaangażuje wszystkich sympatyków lekkoatletyki – zapewnia Al Hamad.

Jednym z najtrudniejszych wyzwań stojących przed organizatorami jest zapewnienie komfortu na stadionie. Khalifa Stadium został wyposażony w pierwszy na świecie system klimatyzacji stadionowej, który ma chronić przed pustynnym klimatem Kataru. Na płycie ma utrzymywać się temperatura na poziomie ok. 25 stopni.

Podczas mistrzostw świata w Dosze pierwszy raz zostanie rozegrana sztafeta mieszana 4x400 metrów. Nowością będzie też pora rozgrywania maratonu - start zaplanowano na północ.

Kto będzie chciał kibicować na trybunach katarskiego stadionu już od dziś może zaopatrzyć się w wejściówki na mistrzostwa. Od dziś można aplikować o bilety - zainteresowani powinni zarejestrować się na stronie Doha2019/tickets. Ceny wejściówek zaczynają się od 14 euro.

17. IAAF Mistrzostwa Świata odbędą się w Dosze pomiędzy 27 września i 6 października 2019 roku.

Maciej Jałoszyński

Powrót do listy

Więcej