Menu
1 / 0
Aktualności /

Współpraca z PZLA

Współpraca z PZLA

SZANOWNI PAŃSTWO,

Polski Związek Lekkiej Atletyki to najstarsze polskie stowarzyszenie sportowe, które zostało założone przez grono miłośników sportu 11 października 1919 roku – dokładnie dzień przed powstaniem Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Przez blisko 100 lat istnienia PZLA polscy lekkoatleci niejednokrotnie przynosili kibicom powody do dumy. Jako, że Królowa Sportu – jak dumnie określa się lekkoatletykę – jest niezwykle wymierna, łatwo liczbami zobrazować dorobek dziesięciu dekad istnienia Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. W tym czasie lekkoatleci z orzełkiem na piersi zdobyli 57 medali olimpijskich, dzięki czemu nasza dyscyplina szczyci się mianem najbardziej medalodajnej w historii polskiego olimpizmu. Tylko w ostatnich trzech latach polscy lekkoatleci wywalczyli ponad 35 medali mistrzostw Europy i świata (także halowych)!

Mamy także niezwykle zdolną młodzież, która bije rekordy świata i zdobywa medale na największych imprezach. To ona jest nadzieją na kolejne sukcesy oraz chwile wzruszeń dla polskich sympatyków sportu.

Firmy, które zdecydują się na kooperację i sponsoring Polskiego Związku Lekkiej Atletyki mogą liczyć na kojarzenie swojej marki z dyscypliną posiadającą wyjątkowe sukcesy oraz sportowców, których wizerunek niezwykle korzystnie promuję Polskę na arenie międzynarodowej. Dane, którymi dysponujemy wykazują, że wsparcie polskiej lekkoatletyki to znakomita inwestycja przynosząca wymierny ekwiwalent.

Budujmy razem siłę polskiej lekkoatletyki! Silną pozycję Polski na arenie międzynarodowej! Razem rozsławiajmy nasz kraj!

 

Henryk Olszewski

PREZES PZLA

 

DRODZY PAŃSTWO,

W ostatnich latach polska lekkoatletyka odnosi sukcesy, jakich – mimo niezwykle bogatej historii – nigdy dotychczas nie notowaliśmy.

Lekkoatleci stają do walki w koszulkach z orłem na piersi. Dumnie i bez kompleksów walczą z rywalami z całego świata, sławiąc imię naszego kraju na wszystkich kontynentach. Doskonale pamiętamy gdy sami zakładaliśmy biało-czerwony strój i stawaliśmy w szranki.

Zawsze rozpierała nas duma, a najbardziej wzruszającymi były te chwile gdy stojąc na najwyższym stopniu podium mogliśmy wsłuchać się w dźwięki Mazurka Dąbrowskiego oraz uronić łzę spoglądając na majestatycznie powiewającą nad stadionem czy halą polską flagę.

Jako byli lekkoatleci i reprezentanci Polski doskonale zdajemy sobie sprawę ile wysiłku trzeba włożyć w przygotowanie odpowiedniej dyspozycji sportowej.

Litry potu wylane na treningach, setki kilogramów przerzuconych na siłowni – to codzienność sportowca, który uprawia lekkoatletykę.

Zawsze mogliśmy oczekiwać wsparcia od Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Instytucja ta, którą obecnie mamy zaszczyt współkierować, powołana została blisko 100 lat temu by rozwijać Królową Sportu. W dzisiejszych czasach szkolenie sportowe jest bardzo drogie, a wsparcie firm nieodzowne. Zachęcamy zatem do wsparcia polskiej lekkoatletyki! Bez niego i bez zaangażowania osób, którym sport jest bliski, nie będzie sukcesów. Nie będzie kolejnych znakomitych sportowców, których postawa przynosić będzie chwałę Polsce! Stwórzmy wspólnie drużynę, która weźmie na swe barki trud, ale i zaszczyt, wspierania polskiego sportu. Bez niego nie będzie sukcesów!

 

Sebastian Chmara, Tomasz Majewski

WICEPREZESI PZLA

Powrót do listy

Więcej