1 / 0

Buenos Aires 2018: Goździewicz, Ratajczyk i Miąso najlepsi z Polaków w V dniu

W przedostatnim dniu zmagań lekkoatletów w Buenos Aires najwyższe miejsca z Polaków zajęli młociarz Tomasz Ratajczyk, kulomiot Piotr Goździewicz i skoczkini wzwyż Wiktoria Miąso.

Ratajczyk (MUKS Park Zduńska Wola) w drugim etapie zmagań rzutu młotem poprawił swój wynik z pierwszej odsłony rywalizacji. Polak we wtorkowym konkursie rzucił 73.05. Po zsumowaniu tego rezultatu z 72.11 z pierwszej części igrzysk biało-czerwony został sklasyfikowany na piątym miejscu.

Podobnie jak Ratajczak swój rezultat poprawił także Piotr Goździewicz (UKS 12 Kalisz). Do weekendowego 18.64 we wtorek dodał 19.02 i przesunął się na piątą pozycję w ostatecznej klasyfikacji igrzysk.

Wyżej skakała także Wiktoria Miąso (CWKS Resovia Rzeszów). Polka, w silnie obsadzonym konkursie, uzyskała wynik o 5 centymetrów lepszy niż w pierwszym etapie pokonując poprzeczkę zawieszoną na wysokości 1.79. W klasyfikacji końcowej podopieczna Michała Tittingera zajęła dobre siódme miejsce.

W rzucie młotem kobiet Karolina Bomba (MUKS Park Zduńska Wola) w drugim etapie uzyskała 55.65 i zakończyła zmagania na 11. miejscu.

13. lokatę w klasyfikacji końcowej biegu na 800 metrów wywalczył Adam Masaczyński. Zawodnik Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego uzyskał w Buenos Aires prawie identyczne czasy: 1:53.82 oraz 1:53.99.

Po zajęciu 10. miejsca w biegu na 1500 metrów i 15. w rywalizacji przełajowej Klaudia Kazimierska (LKS Vectra Włocławek) zakończyła zmagania w igrzyskach młodzieży na 13. lokacie.

Sprinter Podlasia Białystok Rafał Łupiński przy wiejącym w plecy wietrze o sile 2,6 m/s przebiegł 100 metrów w 10.73. Czas ten, zsumowany z uzyskanym w pierwszym etapie 11.24, pozwolił podopiecznemu Piotra Orłowskiego na zajęcie ostatecznie 19. miejsca.

Maciej Jałoszyński / foto: Michał Tittinger