Menu
1 / 0
Aktualności /

MŚ '19 w Dausze: kwalifikacje jednak bez rankingu IAAF

MŚ '19 w Dausze: kwalifikacje jednak bez rankingu IAAF

Na 320 dni przed rozpoczęciem 17. Mistrzostw Świata w Dausze (27.09-6.10.2019) IAAF zdecydował się zrezygnować z zapowiadanych zasad kwalifikacji mających się opierać na rankingu IAAF.

Według obecnych zasad kwalifikację uzyskają:
a. zawodnicy z minimum kwalifikacyjnym
b. aktualni mistrzowie świata (2017) oraz zwycięzcy przyszłorocznych cykli: Diamentowej Ligi, challenge’u IAAF w rzucie młotem, w chodzie sportowym i wieloboju, którzy otrzymają dzikie karty (tylko jeden zawodnik z danego państwa w konkurencji)
c. mistrzowie kontynentów we wszystkich konkurencjach indywidualnych, z wyjątkiem maratonu (delegat techniczny sprawdzi poziom wyników mistrzów)
d. czołówka najlepszych zawodników w tabelach IAAF w odpowiednim okresie kwalifikacyjnym (z wyjątkiem biegu na 10.000 m, maratonu i konkurencji chodu).
Jeśli liczba zakwalifikowanych i potwierdzonych zawodników w danej konkurencji będzie mniejsza od założonej, wówczas – podobnie jak przed MŚ w Londynie ’17 – następni będą dokooptowani na podstawie tabel (pkt d.).
Sztafety zostaną zakwalifikowane na podstawie zawodów IAAF World Relays Jokohama 2019 oraz tabel sezonu.
Sebastian Coe, prezydent IAAF, jest przekonany, że ranking światowy jest najlepszym sposobem kwalifikacji do mistrzostw IAAF. Jednak wdrażanie tak złożonego systemu wymaga czasu i jest koniecznym, aby zawodnicy i federacje w pełni go zrozumiały.

/J.Rozum

Powrót do listy

Więcej