Menu
1 / 0
Aktualności /

Nie żyje Wiesław Czwórnóg

Nie żyje Wiesław Czwórnóg

Polski Związek Lekkiej Atletyki z żalem informuje, że w wieku 86 lat zmarł Wiesław Czwórnóg – zasłużony trener lekkiej atletyki i pracownik naukowy Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.

Wiesław Czwórnóg urodził się 30 stycznia 1932 roku w Borowie, w powiecie krasnostawskim. W młodości biegał przez płotki na dystansach 200 i 400 metrów. Absolwent stołecznej AWF, od 1955 do 1997 oraz od 1999 do 2003 był etatowym pracownikiem Katedry Lekkiej Atletyki tej uczelni. W 1958 roku rozpoczął pracę szkoleniową w sekcji lekkoatletycznej bielańskiego klubu.

Przez wiele lat wychował kilka pokoleń lekkoatletów, którzy zdobywali liczne medale mistrzostw Polski. W 1980 roku podopieczna Wiesława Czwórnoga – skoczkini w dal Anna Włodarczyk – zdobyła halowe mistrzostwo Europy w Sindelfingen ustanawiając rezultatem 6.74 rekord imprezy. Kilka miesięcy później zawodniczka ta wywalczyła czwarte miejsce na Igrzyskach Olimpijskich w Moskwie.

Trener kadry PZLA, w latach 80-tych pracował także w Algierii. Organizator licznych konferencji szkoleniowych, wielokrotny prelegent na sesjach naukowych poświęconych lekkoatletyce. Autor oraz współautor ponad 20 publikacji dot. lekkiej atletyki.

Wielokrotnie nagradzany m.in. Złotą Odznaką PZLA, Złotą Odznaką AZS, oraz tytułem zasłużony trener PZLA. Uhonorowany Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Cześć Jego Pamięci. 

* * *

Nabożeństwo żałobne odbędzie się w poniedziałek 3 grudnia 2018 r. o godz. 12.00 w kościele św. Wyznawców ojca Rafała i brata Alberta przy ul. Gwiaździstej 17, po którym nastąpi wyprowadzenie na Cmentarz Komunalny Północny, ul. Wóycickiego 14 (wejście północne).

Powrót do listy

Więcej