Menu
1 / 0
Aktualności /

Justyna Święty-Ersetic czwarta w 84. Plebiscycie Przeglądu Sportowego

Justyna Święty-Ersetic czwarta w 84. Plebiscycie Przeglądu Sportowego

Justyna Święty-Ersetic zajęła czwarte miejsce w 84. Plebiscycie Przeglądu Sportowego na najlepszych sportowców Polski. W finałowej dziesiątce obok dwukrotnej mistrzyni Europy znalazło się jeszcze troje lekkoatletów.

Dziesiątą lokatę w głosowaniu kibiców zajął Michał Haratyk, w którego imieniu statuetkę odebrał menadżer Czesław Zapała. Trzy oczka wyżej – na siódmym miejscu – znalazła się laureatka Plebiscytu z 2016 roku Anita Włodarczyk.

- Dziękuję całemu mojemu sztabowi, także mojemu sponsorowi firmie PKN Orlen. Analizowałam 10 lat współpracy i ten okres przyniósł 10 medali. Dziś czuję się na Balu Mistrzów Sportu jak weteranka bo już dziewiąty raz odbieram czempiona i jest to niesamowite uczucie – mówiła, odbierając z rąk Artura Partyki, statuetkę za siódmą lokatę.

Piąte miejsce głosujący przyznali halowemu mistrzowi świata i mistrzowi Europy Adamowi Kszczotowi, który ze sceny mocno podkreślał rolę swoje rodziny w sportowym życiu. Chwilę później laureatka Plebiscytu z 1970 roku, niegdysiejsza rekordzistka świata w biegu płotkarskim, Teresa Sukniewicz-Kleiber wręczyła statuetkę czempiona czwartej zawodniczce tegorocznego głosowania, czyli Justynie Świety-Ersetic. Dwukrotna mistrzyni Europy i medalistka halowego czempionatu z Birmingham podziękowała m.in. swojemu trenerowi Aleksandrowi Matusińskiemu, który także był obecny na Gali. Sprinterka podkreśliła, że bez jego pracy nie zdobyłaby medali. 

- Zdobyłam dziś czwarte miejsce i choć dla sportowca to najgorsze miejsce to dla mnie wspaniałe marzenie, które mogę zrealizować. Od dziecka marzyłam żeby tu być, a teraz jestem w dziesiątce wspaniałych polskich sportowców – powiedziała zawodniczka klubu AZS-AWF Katowice, które specjalne podziękowania skierowała także do swoich bliskich. 

W wyjątkowy sposób obecni w stołecznym DoubleTree by Hilton Hotel uhonorowali zmarłą w czerwcu Irenę Szewińską, która w Plebiscycie Przeglądu Sportowego triumfowała czterokrotnie. Pokazowi zdjęć, przypominającemu karierę siedmiokrotnej medalistki olimpijskiej, towarzyszyła imponująca owacja na stojąco.

84. Plebiscyt Przeglądu Sportowego zakończył się zwycięstwem mistrza świata w siatkówce Bartosza Kurka, który wyprzedził dwukrotnego medalistę olimpijskiego z Pjongczangu Kamila Stocha oraz kolegę z siatkarskiego parkietu Michała Kubiaka.

Maciej Jałoszyński / foto: materiały prasowe, Łukasz Grochala, Cyfrasport

Powrót do listy

Więcej