Menu
1 / 0
Aktualności /

Noworoczne spotkanie Zarządu PZLA z Woj. Związkami LA

Noworoczne spotkanie Zarządu PZLA z Woj. Związkami LA

W piątek 18 stycznia w Klubie Olimpijczyka w Centrum Olimpijskim w Warszawie odbyło się noworoczne spotkanie Zarządu PZLA z przedstawicielami Wojewódzkich Związków Lekkiej Atletyki oraz doradcami, menadżerami czołowych zawodników i przedstawicielami komisji.

Spotkanie poprzedziła chwila ciszy. Zgromadzeni uczcili pamięć zmarłej 29 czerwca 2018 roku Ireny Szewińskiej oraz – na wniosek trójmiejskiego członka Zarządu PZLA Marka Fostiaka – także prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Następnie głos zabrał Prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Henryk Olszewski, który podziękował wszystkim za pracę na rzecz Królowej Sportu w ostatnim roku oraz złożył serdeczne życzenia noworoczne. Pokrótce przedstawiono sytuację finansową Związku oraz przekazano informacje dotyczące działań związanych z zakupem budynku, który stanie się siedzibą PZLA. Wiceprezes Tadeusz Osik oraz Dyrektor Sportowy Krzysztof Kęcki przybliżyli sukcesy sportowe z minionych 12 miesięcy, a także krótko omówili kalendarz lekkoatletyczny na sezon 2019. Odpowiedzialny za infrastrukturę lekkoatletyczną wiceprezes Zbigniew Polakowski poinformował, ze Komisja Obiektów i Urządzeń planuje zwizytować szereg stadionów, które już ponad 10 lat temu otrzymały świadectwa PZLA. Kwestie związane z marketingiem i pozyskiwaniem partnerów przedstawił wiceprezes Sebastian Chmara.

Ważną częścią spotkania było przedstawienie projektów związanych z obchodami 100-lecia PZLA. Prezes Olszewski przedstawił działania związane z przygotowaniami do gali jubileuszowej, która odbędzie się 15 listopada w Warszawie. Poinformowano, że wszystkie Wojewódzkie Związki Lekkiej Atletyki otrzymają okolicznościowe banery, które będą mogły być eksponowane podczas lokalnych zawodów. Dodatkowo PZLA przekazało do Woj. ZLA pakiety okolicznościowych materiałów (plakaty, kalendarze) przygotowanych z myślą o jubileuszu.

Zarząd PZLA przekazał także informację, że w 2019 roku każdy z szesnastu Wojewódzkich Związków Lekkiej Atletyki otrzyma dofinansowanie w wysokości 30 000 złotych.

Maciej Jałoszyński / foto: Tomasz Kasjaniuk

Powrót do listy

Więcej