1 / 0

Zwycięstwo Anny Gosk w EA Permit

W belgijskim Hannut w ostatnim mityngu w sezonie z cyklu EA Cross Country Permit zwyciężyła Anna Gosk przed Katarzyną Rutkowską.

Bieg kobiet rozegrano na dystansie 6 kilometrów, Anna Gosk czasem 19:30 wyprzedziła o osiem sekund Katarzynę Rutkowską (obie reprezentują Podlasie Białystok i są trenowane przez Tomasza Dąbrowskiego) oraz o 20 sekund aktualną mistrzynię Belgii Ninę Lauwaert. Karolina Nadolska zajęła szóste miejsce (19:53) a Aleksandra Brzezińska – ósme (20:04).
Rywalizację mężczyzn (9 kilometrów) wygrał Ayeko Thomas z Ugandy (25:27), Mariusz Giżyński był 16 (27:18).
Tradycyjny bieg przełajowy w Hannut rozegrano już po raz 76. Dotychczas najwyżej z naszych reprezentantów uplasowała się Katarzyna Rutkowska, trzecia przed rokiem.

Finisz biegu kobiet:   HANNUT