1 / 0

Dortmund: Noga bliski minimum na HME, Kiełbasińska druga na 300 m

Podczas mityngu w Dortmundzie Artur Noga (SKLA Sopot) był bliski wypełnienia minimum PZLA na halowe mistrzostwa Europy w Glasgow. Na tych samych zawodach wysoką formę w biegu na 300 metrów zademonstrowała Anna Kiełbasińska.

W biegu eliminacyjnym na 60 metrów przez płotki Noga uzyskał czas 7.84, słabszy zaledwie o 0.02 sekundy od wskaźnika Polskiego Związku Lekkiej Atletyki na marcową imprezę w Szkocji. W finale Polak pobiegł wolniej i z czasem 7.92 zajął czwarte miejsce. Wygrał Białorusin Vitali Parakhonka – 7.68.

Podczas zawodów w Dortmundzie druga w biegu na 300 metrów była Anna Kiełbasińska. Halowa rekordzistka Polski na tym dystansie uzyskała czas 37.39 i zwycięstwo przegrała z Laurą Muller o 0.01 sekundy.