1 / 0

Spała: Iga Baumgart-Witan liderką światowych tabel biegu na 400 metrów

Iga Baumgart-Witan (BKS Bydgoszcz) pokonała w Spale 400 metrów w 52.13 i została liderką światowych tabel. Podczas halowych zawodów PZLA minima na mistrzostwa Europy uzyskali także kulomioci – Jakub Szyszkowski oraz Michał Haratyk – i sprinter Dominik Kopeć

Mistrzyni Europy w sztafecie z Berlina na czele światowego zestawienia wyników zamieniła Szwajcarkę Leę Sprunger. Dzisiejszy rezultat Baumgart-Witan plasuje ją na trzecim miejscu w polskich tabelach historycznych i jest oczywiście lepszy od wskaźnika PZLA na halowe mistrzostwa Europy w Glasgow.

W Spale pierwszy raz od 17 miesięcy na starcie pojawiła się Joanna Jóźwik, która w sezonie halowym 2019 będzie rywalizować na dystansie 400 metrów. Podopieczna Jakuba Ogonowskiego pokonała dwa okrążenia spalskiej hali w 54.23 i ustanowiła rekord życiowy.

Wśród panów, w biegu na 400 metrów, bliski uzyskania minimum na Glasgow był Przemysław Waściński, który wybiegał czas 47.04 (wskaźnik PZLA wynosi 47.18). Tymczasem minimum wypełnił sprinter Dominik Kopeć, który osiągnął w biegu na 60 metrów 6.68 (rekord życiowy).

Bardzo dobrze, w przededniu mityngu Orlen Cup Łódź 2019, spisali się kulomioci. Wygrał z rezultatem 20.47 Jakub Szyszkowski, który mistrza Europy z Berlina Michała Haratyka pokonał zaledwie o 2 centymetry. Obaj panowie wypełnili tym samym minimum na mistrzostwa Europy w Glasgow.

Pełne wyniki: Spała