1 / 0

Ostrawa: zwycięstwo i świetny czas Ennaoui

Podczas halowego mityngu Czech Indoor Gala (European Athletics Permit) w Ostrawie Sofia Ennaoui triumfowała na dystansie 1500 m bijąc czasem 4:05.22 rekord życiowy.

Bieg kobiet na 1500 m w szybkim tempie aż do ostatniej prostej prowadziła Czeszka Simona Vrzalová, jednak finisz Sofii był nie do odparcia (szybciej z Polek biegała tylko Lidia Chojecka 4:03.58). Polka awansowała na trzecie miejsce w światowych tabelach sezonu (za Etiopką Genzebe Dibabą 3:59.08 i Niemką Konstanze Klosterhalfen 4:02.70). Piąte miejsce zajęła Renata Pliś z wynikiem 4:11.36, szybciej od wskaźnika PZLA na Mistrzostwa Europy w Glasgow (4:12.00).
W finale biegu na 60 m Remigiusz Olszewski (6.70) ukończył dystans za parą Amerykanów, Mike’iem Rodgersem (6.56) i Bryce’em Robinsonem (6.69). Przemysław Kozłowski (6.85, w pierwszej rundzie 6.84) był siódmy.
Najlepszy wynik w sezonie w Europie na 300 m osiągnął Pavel Maslák (32.79) wyprzedzając Rafała Omelkę (33.32 – najlepszy wynik w Polsce w br.).
Na tym dystansie u kobiet zwyciężyła Łotyszka Gunta Vaičule (37.44), trójka Polek kończyła bieg w kolejności Patrycja Wyciszkiewicz (38.29, 4 miejsce), Karolina Łozowska (38.98, rekord życiowy) i Natalia Węglarz (39.29).
W pchnięciu kulą Jakubowi Szyszkowskiemu (piąte miejsce) zabrakło siedmiu centymetrów do granicy 20 m, Konrad Bukowiecki odnotował trzy próby nieważne. Zwyciężył Bob Bertemes z Luksemburga (20.50).

Szczegółowe wyniki:  OSTRAWA