Menu
1 / 0
Aktualności /

Skład Reprezentacji Polski na HME Glasgow 2019

Skład Reprezentacji Polski na HME Glasgow 2019

32. zawodników będzie reprezentować Polskę podczas 35. Halowych Mistrzostw Europy, które od 1 do 3 marca zostaną rozegrane w Glasgow. Dwa lata temu biało-czerwoni wygrali klasyfikację medalową europejskiego czempionatu pod dachem.

Na liście reprezentantów nie zabrakło oczywiście piastujących czołowe miejsca na listach europejskich i światowych Ewy Swobody, Klaudii Siciarz czy Igi Baumgart-Witan. Ta ostatnia pobiegnie w Glasgow indywidualnie oraz w sztafecie. Na podobny krok zdecydowała się ostatecznie Justyna Święty-Ersetic, która początkowo rozważała w Szkocji tylko występ w biegu rozstawnym. W udzielonym Polskiej Agencji Prasowej wywiadzie po zakończonych w niedzielę mistrzostwach Polski prezes PZLA Henryk Olszewski podkreślał, że to właśnie bieg na 400 metrów pań jest sztandarową konkurencją naszej ekipy w startach halowych.

Wśród panów ciekawie zapowiada się konkurs kulomiotów, w którym wystartuje trójka biało-czerwonych. Taka sama ilość zawodników będzie reprezentować Polskę w skoku o tyczce. Do dwóch dystansów zgłoszono Marcina Lewandowskiego, który na miejscu wybierze czy pobiegnie na 800 czy 1500 metrów. 

Pełny skład reprezentacji podajemy w załączniku.

Maciej Jałoszyński 

Powrót do listy

Więcej