Menu
1 / 0
Aktualności /

Reprezentacja Polski na 43. IAAF Mistrzostwa Świata w Biegach Przełajowych

Reprezentacja Polski na 43. IAAF Mistrzostwa Świata w Biegach Przełajowych

Czteroosobowa reprezentacja Polski wystartuje 30 marca w duńskim Aarhus w 43. edycji przełajowych mistrzostw świata IAAF. 

W Danii biało-czerwonych barw bronić będą wyłącznie młodzi zawodnicy m.in. Olimpia Breza, która w lutym ustanowiła w toruńskiej Arenie halowy rekord Polski U18 w biegu na 2000 metrów oraz tym samym została liderką światowych tabel. Kierownikiem i trenerem zespołu będzie Marek Adamek.

Zbliżające się mistrzostwa zostaną rozegrane na terenie multimedialnego muzeum archeologicznego Moesegaart, kilka kilometrów od centrum miasta. Fragment trasy będzie poprowadzony po dachu mającego charakterystyczny trójkątny przekrój budynku – wkomponowany w teren parku gmach wyrasta z ziemi i piętrzy się w górę. Zawodnicy rywalizować będą na ok. 2 kilometrowych pętlach. Już po starcie pokonywać będą dość długi podbieg,

Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych powołało na stanowisko swojego delegata prasowego na duńskie mistrzostwa Polaka Macieja Łopatto.

Mistrzostwa Świata w Biegach Przełajowych, pod egidą IAAF, organizowane są od 1973 roku. Pierwsza edycja odbyła się w Waregem w Belgii. Polska trzykrotnie gościła zmagania najlepszych crossowców świata – w 1987 roku w Warszawie oraz w 2010 i 2013 w Bydgoszczy.

Pełny skład reprezentacji Polski prezentujemy w załączniku. 

Maciej Jałoszyński / foto: LOC WXC 2019

Powrót do listy

Więcej