Menu
1 / 0
Aktualności /

Trening mistrzowski w biegach wytrzymałościowych

Trening mistrzowski w biegach wytrzymałościowych

Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w Konferencji metodyczno-naukowej

Celem konferencji jest popularyzowanie myśli treningowej polskich trenerów w obszarze biegowych konkurencji wytrzymałościowych. Spotkanie trenerów i naukowców kontynuacja cyklu konferencji organizowanych naprzemiennie w Opolu i Katowicach od roku 2013 (kolejne edycje 2015 i 2017r.)..

Planowany termin konferencji to 15-16 czerwca (sobota-niedziela), na dzień przed Memoriałem J. Kusocińskiego, który odbędzie się na Stadionie Śląskim w Chorzowie 15 czerwca 2018r.

Podczas konferencji odbędzie się wyjazdowe posiedzenie Zarządu Polskiego Związku Lekkiej Atletyki z udziałem JM Rektora AWF Katowice prof. dr hab. Adama Zająca. Jednym z punktów będzie finalizacja rankingu na najlepszego biegacza na średnie i długie dystanse w 100-letniej historii PZLA. W dniu konferencji pragniemy także przedstawić 2 plakaty promujące lekką atletykę jako formę aktywności fizycznej od przedszkolaka do starości.

Konferencja ma mieć charakter panelowy z wykładami zaproszonych gości - doświadczonych trenerów lekkoatletycznych konkurencji biegowych. Podsumowanie konferencji odbędzie się w formie panelu dyskusyjnego, pozwalającego na wymianę doświadczeń w zakresie tematyki konferencji.

W związku z problematyką konferencji i tradycją z poprzednich spotkań organizatorzy planują publikację  książkową „Trening mistrzowski w biegach wytrzymałościowych”. Pozycja ta będzie dostępna tylko dla uczestników konferencji.

W imieniu organizatorów konferencji i wielu polskich trenerów lekkiej atletyki – prof. dr hab. Janusz Iskra

Termin, miejsce i dojazd

Miejsce: Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach, Katowice, 40-065, ul Mikołowska 72a.

Termin: 15-16 czerwca 2019r.

Dojazd: zjazd z autostrady A4-Katowice/centrum (odległość ok. 200 m), z dworca PKP ok. 1 km marszu, taksówka ok. 15 zł.

Mapki dojazdu z głównych kierunków:

Zapisy na stronie https://awf.katowice.pl/uczelnia/trening-mistrzowski-w-biegach-wytrzymalosciowych/formularz-zgloszeniowy-w-konferencji-la 

 

Powrót do listy

Więcej