Menu
1 / 2
Aktualności /

Jakub Krzewina najlepszym sportowcem Wojska Polskiego w 2018 roku

Jakub Krzewina najlepszym sportowcem Wojska Polskiego w 2018 roku
Jakub Krzewina najlepszym sportowcem Wojska Polskiego w 2018 roku Jakub Krzewina najlepszym sportowcem Wojska Polskiego w 2018 roku

Jakub Krzewina (WKS Śląsk Wrocław) został wybrany najlepszym sportowcem wyczynowym w Wojsku Polskim w roku 2018.  

Halowy mistrz i rekordzista świata w sztafecie 4 x 400 metrów z Birmingham pełni służbę wojskową w stopniu starszego szeregowego. Na co dzień związany jest z Wojskowym Zespołem Sportowym we Wrocławiu. W zeszłym sezonie Krzewina zapisał się na kartach historii polskiego sportu niesamowitym finiszem podczas globalnego czempionatu IAAF w Arenie Birmingham. Biegnący na ostatniej zmianie podopieczny Marka Rożeja wyprzedził zawodnika z USA i zapewnił Polsce złoto oraz rekord świata (3:01.77).

Drugie miejsce w plebiscycie, organizowanym m.in. przez Polskę Zbrojną, zajął inny członek złotej sztafety Łukasz Krawczuk - klubowy kolega Krzewiny z wrocławskiego Śląska. Na czwartej pozycji uplasował się Marcin Lewandowski. 

Prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Henryk Olszewski odebrał podziękowanie dla najbardziej zasłużonych osób (spoza resortu obrony narodowej) w rozwój i promocję sportu wojskowego. Uhonorowany został także szkoleniowiec Pawła Wojciechowskiego major Wiesław Czapiewski (wyróżnienie Wojskowej Federacji Sportu: Herkules Roku).

Jesienią 2019 roku (18 – 27 października) w chińskim Wuhan odbędą się 7. Światowe Wojskowe Igrzyska Sportowe. Impreza organizowana pod egidą CISM ma zgromadzić na starcie także liczne grono polskich zawodników. 

Maciej Jałoszyński / foto: Marek Biczyk, Tomasz Kasjaniuk

Powrót do listy

Więcej