1 / 0

Dominacja Etiopii i Kenii w przełajowych MŚ w Aarhus. Polacy na dalszych lokatach

Bez niespodzianek na mistrzostwach świata w biegach przełajowych - zmagania w Aarhus zdominowali zawodnicy z Etiopii i Kenii. Wśród reprezentantów Polski najwyższą – 55. lokatę – zajęła Olimpia Breza.

Zgodnie z przewidywaniami dużym wyzwaniem dla zawodników było pokonanie podbiegu na dach budynku Moesgaard Museum, który znajdował się pod koniec okrążenia. Z trasą najlepiej radzili sobie oczywiście zawodnicy z Afryki. Biegacze reprezentujący Kenię oraz Etiopię we wszystkich pięciu biegach mistrzostw zajmowali gro czołowych miejsc zdobywając 9 z 12 medali w rywalizacji indywidualnej. Pozostale trzy krążki, w tym złoto i srebro w biegu seniorów, wywalczyli crossowcy z Ugandy.

Polacy nie sprawili w Danii niespodzianek. W biegu juniorek 55. pozycję zajęła Olimpia Breza (23:32, blisko 3 minuty starty do zwyciężczyni Beatrice Chebet), a Milena Pyka była 77. (24:22). W gronie juniorów Mikołaj Czeronek finiszował jako 59. (27:08, strata ponad 3 minut do złotego Milkesa Mengesha), na końcu stawki przybiegł 88. Tomasz Kurowski (28:48).

Za dwa lata 44. IAAF Mistrzostwa Świata w Biegach Przełajowych odbędą się w Bathurst w australijskiej Nowej Południowej Walii.

Pełne wyniki: Aarhus