1 / 0

Kowalska i Kozłowski młodzieżowymi mistrzami Polski na 10000m

Katarzyna Kowalska (Vectra Włocławek) i Artur Kozłowski (MULKS MOS Sieradz) zdobyli tytuły młodzieżowych mistrzów Polski na dystansie 10000m podczas zawodów lekkoatletycznych zorganizowanych przez PLKS Gwda Piła na stadionie MOSiR w Pile.

Dla Katarzyny Kowalskiej, która zwyciężyła w czasie 33:52.19 prowadząc praktycznie od startu do mety, to już trzeci tytuł w tym sezonie w kategorii U-23, w Słupsku wygrała swą koronna konkurencję - 3000m z przeszkodami oraz bieg na 5000m (na którym ustanowiła rekord życiowy czasem 15:50.65). Niewiele brakowało, aby w Pile (podobnie jak na 5000m w Słupsku) zawodniczki Vectry Włocławek zajęły wszystkie miejsca na podium. Drugą lokatę zajęła jej koleżanka klubowa, Marta Wojtkuńska (ubiegłoroczna mistrzyni), przed olsztynianką Martą Barcewicz, która po emocjonujacym finiszu wyprzedziła trzecią z włocławianek, Iwonę Lewandowską zaledwie o 3/10 sekundy.

Panowie początkowo nie spieszyli się zbytnio do mety i dopiero po przebiegnięciu 9 okrążeń ich międzyczas był lepszy od osiągniętego przez Katarzynę Kowalską. Zaciętą walkę o zwycięstwo stoczyła trójka Artur Kozłowski (wicemistrz na 5000m), Hubert Pokrop i Radosław Kłeczek (3-krotny młodzieżowy mistrz Polski w 2006 r.), która w tej kolejności minęła linię mety.