Menu
1 / 0
Aktualności /

ORLEN Warsaw Marathon pobiegnie dla dzieci, czyli marszobieg charytatywny

ORLEN Warsaw Marathon pobiegnie dla dzieci, czyli marszobieg charytatywny

Pobiegnij i pomóż potrzebującym. Wszystko za sprawą Charytatywnego Marszobiegu, który odbędzie się w przeddzień głównych konkurencji Narodowego Święta Biegania – maratonu i Biegu OSHEE 10 km. W tegorocznej edycji wsparcie otrzyma Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych im. Róży Czackiej w Laskach.

Już 13 kwietnia 2019 r. obok siebie staną wszyscy, którzy przez swoją aktywność fizyczną chcą pomóc innym. W Marszobiegu będzie mógł wziąć udział każdy, bez względu na poziom zaawansowania czy wiek – nie będzie prowadzona klasyfikacja i pomiar czasu. Głównym  celem jest pozyskanie środków na zakup nowego sprzętu komputerowego do audiodeskrypcji, który jest niezbędny do nauki i rehabilitacji osób niewidzących. Przy okazji naszej wizyty u podopiecznych zapytaliśmy szefową Ośrodka, Elżbietę Szczepkowską o bieg charytatywny, ORLEN Warsaw Marathon i udział byłych i obecnych podopiecznych w tego typu wydarzeniach.

- Nasi uczniowie stawiają sobie ambitne cele i nie pozwalają, aby przeciwności losu stanęły im na drodze - zapewnia Elżbieta Szczepkowska. - Fundacja ORLEN Dar Serca wspiera nasz ośrodek od lat i jesteśmy wdzięczni, że cel tegorocznego Biegu Charytatywnego pomoże nam lepiej wyposażyć to miejsce.

To kolejny raz, kiedy PKN ORLEN angażuje się w pomoc Ośrodkowi w Laskach, dlatego Fundacja ORLEN Dar Serca zdecydowała się wesprzeć dodatkowo akcję i podwoi zebraną podczas niej kwotę.

- ORLEN Warsaw Marathon to wydarzenie otwarte dla wszystkich - mówi Anna Ziobroń, Dyrektor Biura Marketingu Sportowego, Sponsoringu i Eventów PKN ORLEN. – Poza udziałem w niedzielnych biegach zachęcam również do tego, by z całą rodziną wystartować w Charytatywnym Marszobiegu i nie tylko świetnie spędzić czas w sobotę, ale również pomóc tym, którzy naszej pomocy potrzebują – dodaje.

Rejestracja online na bieg jest już zakończona, ale istnieje także możliwość wykupienia pakietu startowego w dniu biegu w Biurze Zawodów. Koszt pakietu startowego zawierającego koszulkę – min 7 zł.

***

ORLEN Warsaw Marathon to największa impreza biegowa w Polsce. W sześciu edycjach wydarzenia wzięło udział prawie 200 tys. biegaczy, a impreza na stałe zapisała się na biegowej mapie Polski. Narodowe Święto Biegania zadebiutowało w 2013 r. Co roku biegacze mają szansę zmierzyć się z własnymi siłami na dwóch dystansach – maratońskim oraz 10 km. W ramach ORLEN Warsaw Marathon organizowane są również Mistrzostwa Polski w maratonie mężczyzn, a wydarzenie posiada wyróżnienie IAAF Silver Label, przyznawane przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych (IAAF), doceniające wysoki poziom sportowy i organizacyjny maratonu.

Informacja prasowa / foto: Tomasz Kasjaniuk

Powrót do listy

Więcej