Menu
1 / 0
Aktualności /

Forbach: polskie młoty i kule latały najdalej

Forbach: polskie młoty i kule latały najdalej

Polscy zawodnicy zdominowali konkursy rzutu młotem podczas mityngu we francuskim Forbach (European Athletics Outdoor Area Permit Meetings). Zwycięstwa odnieśli Joanna Fiodorow i Paweł Fajdek. Biało-czerwoni byli także najlepsi w pchnięciu kulą. 

Dla Fajdka, trzykrotnego mistrza świata, start we Francji był pierwszym występem po kontuzji. Przypomnijmy, że rekordzista Polski kilka miesięcy temu przeszedł operację mięśnia brzuchatego łydki. Zawodnik przy tej okazji zmienił dietę, schudł. Na szczęście rychło udało mu się powrócić do treningów, których efekt już widać. W Forbach Fajdek uzyskał 80.03 i wypełniając minimum na mistrzostwa świata w Dosze i igrzyska w Tokio odniósł pewne zwycięstwo. Drugi był brązowy medalista olimpijski Wojciech Nowicki. Białostocczanin wynikiem 76.68 zapewnił sobie także przepustkę do startu w jesiennym czempionacie globu.

W rywalizacji kobiet Joanna Fiodorow wygrała rzutem na 71.91 z piątej kolejki. Do tej próby liderką konkursu była natomiast Malwina Kopron, która ostatecznie zajęła drugie miejsce – wynik 71.10 jest o 10 centymetrów lepszy od wskaźnika na mistrzostwa świata.

Polacy nie mieli sobie równych także w pchnięciu kulą. Najlepszy okazał się Michał Haratyk (20.41), który pokonał Konrada Bukowieckiego (20.32).

Pełne wyniki: Forbach

Maciej Jałoszyński / foto: Marek Biczyk 

Powrót do listy

Więcej