1 / 0

Początek rywalizacji na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Poznaniu

Na stadionie w Poznaniu rozpoczęły się dziś (10 lipca) zmagania młodych zawodników w 25. Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, która od kilku sezonów oficjalnie posiada rangę mistrzostw Polski kadetów.

W pierwszej sesji zawodów rozegrano m.in. finału biegów na 100 metrów. Wśród pań w finale A aż sześć z ośmiu zawodniczek poprawiła rekordy życiowe. Najlepsza była Nikola Tarnowska – wygrała z czasem 11.83. Za plecami mistrzyni kraju z czasem 11.89 finiszowały Monika Romaszko oraz Dominika Małkowska. W rywalizacji chłopców po dwóch falstartach o medale rywalizowała tylko szóstka sprinterów. Wygrał Oliwer Wdowik – 10.57 – przed Mateuszem Górnym (10.68) oraz Tomaszem Życzyńskim (10.81).

Wartościowy wynik 4:52.66 dał złoty medal w biegu na 1500 metrów z przeszkodami Julii Koralewskiej. Srebrny medal zdobyła Natalia Bielak (4:58.68), a brązowy Julia Pawełczyk (5:05.94).

Rywalizację na 1500 metrów wśród kobiet wygrała Julita Maniecka (4:40.27), a wśród chłopców Jędrzej Poczwardowski (3:55.98). Medale zdobyli także Anna Hrycyk (4:43.76), Sandra Kraszewska (4:46.84) oraz Robert Kulik (3:57.09) i Wiktor Jędrzejak (3:57.43).  Na najdłuższym rozgrywanym podczas OOM dystansie – 3000 metrów – złoto wywalczył Jakub Nalepa (8:49.08). Miejsca na podium zajęli obok niego Michał Pytek (8:51.45) oraz Szymon Skalski (8:52.21).

Liderami wielobojów są po pierwszym dniu Klaudia Kronburg (3200 pkt.) oraz Olivier Tarasiewicz (3452 pkt.).

W eliminacjach konkurencji technicznych nie zawiedli faworyci. Oszczepnik Eryk Kołodziejczyk do finału awansował po rzucie na 75.08, młociarz Dawid Piłat już w pierwszej serii kwalifikacji osiągnął 76.86.

Wyniki live: Poznań

Maciej Jałoszyński / foto: Maciej Jakubowski