1 / 0

V dzień Uniwersjady: dwa medale młociarek

Piąty dzień zawodów uniwersjadowych w lekkoatletyce przyniósł nam dwa medale w konkursie rzutu młotem, pierwszy srebrny medal dla polskiej ekipy wywalczyła Malwina Kopron, a na trzecim stopniu podium stanęła Katarzyna Furmanek.

Przez dwie kolejki Malwina Kopron prowadziła w konkursie wynikiem 70.89, ostatecznie uległa Ukraince Irynie Klymec (71.25) o 36 centymetrów. Katarzyna Furmanek z rekordem życiowym 69.68 pokonała w walce o brąz Węgierkę Rekę Gyuratz (69.51), która do Neapolu przyjechała z najlepszym wynikiem w sezonie ze startujących. Młociarki nie zbliżyły się do rekordu Uniwersjady Kopron, przed dwoma laty Malwina triumfowała ze świetnym wynikiem 76.85.
Jest mi przykro, bo tak naprawdę przegrałam złoto, a nie wygrałam srebro – powiedziała Kopron.
Trzy nasze zawodniczki zakończyły rywalizację na punktowanych miejscach: Katarzyna Rutkowska-Jankowska była piąta w biegu na 5000 m, Paulina Ligarska – szósta w siedmioboju i Katarzyna Zdziebło – ósma w chodzie na 20 km.
Do finału awansowały trzy polskie drużyny sztafetowe – obie kobiece i „długa” męska, która – wzmocniona zapewne Patrykiem Dobkiem – ma duże szanse medalowe.

V dzień Uniwersjady – wyniki Polaków
srebrny medal – rzut młotem – MALWINA KOPRON (AZS UMCS Lublin, UMCS Lublin) 70.89
brązowy medal – rzut młotem – KATARZYNA FURMANEK (KKL Kielce, Wyższa Szkoła Edukacji w Sporcie) 69.68 (rekord życiowy)
finały
5000 m – 5. Katarzyna JANKOWSKA 16:30.67
7-bój – 6. Paulina LIGARSKA 5589 pkt – 5.42/-0.1 (10.)–37.47 (10.)–2:18.57 (4.)
chód na 20 km – 8. Katarzyna ZDZIEBŁO 1:38.56
awans do finału
4x100 m – Ewa Ochocka-Kamila Ciba-Agata Forkasiewicz-Ada Kołodziej – 45.17 (3e2, 7. czas)
4x400 m – Anna Pałys-Mariola Karaś-Alicja Wrona-Anna Dobek – 3:34.83 (4e2, 6. czas)
4x400 m – Kajetan Duszyński-Dariusz Kowaluk-Patryk Adamczyk-Wiktor Suwara – 3:09.24 (2e2, 5. czas)

Szczegółowe wyniki:   NEAPOL