Menu
1 / 0
Aktualności /

VI dzień Uniwersjady: sztafeta 4x400 m z brązowym medalem

VI dzień Uniwersjady: sztafeta 4x400 m z brązowym medalem

W ostatnim dniu zmagań lekkoatletów podczas 30. Letniej Uniwersjady w Neapolu sztafeta mężczyzn 4x400 m w składzie: Wiktor Suwara, Dariusz Kowaluk, Kajetan Duszyński i Patryk Dobek zdobyła brązowy medal

W porównaniu z biegiem eliminacyjnym w naszym zespole na ostatniej zmianie wystąpił Patryk Dobek. Po dobrych biegach kolegów zawodnik MKL Szczecin otrzymał pałeczkę na czwartej pozycji. Wyprzedził Japończyka zapewniając medal drużynie. Polacy osiągnęli bardzo dobry rezultat 3:03.35, zwyciężył Meksyk 3:02.88 przed Republiką  Południowej Afryki 3:03.23
Po biegu nasi zawodnicy powiedzieli:
– To był już mój piąty bieg na 400 m na Uniwersjadzie, ale plan był taki, żeby mocno otworzyć. Cieszę się, że udało się go zrealizować – Suwara. – Start w sztafecie zawsze wyzwala dodatkowe emocje i szczególnie mobilizuje. Walczymy nie tylko dla siebie, ale dla całej reprezentacji – Kowaluk. – Przed finałem taki wynik brałbym w ciemno. Bardzo się cieszę z brązowego medalu. Trudno mi uwierzyć, że pobiegliśmy tak szybko – Duszyński. – Trochę za szybko zacząłem finiszować, ale najważniejsze, że udało się wyprzedzić rywali i zdobyć brąz – podsumował po biegu Dobek. Mistrzami Uniwersjady zostali Meksykanie z rezultatem3:02.88, a srebrny medal wywalczyli lekkoatleci z RPA – 3:03.23.
Sztafetę 4x400 m kobiet od brązowego medalu dzieliły tylko trzy tysięczne sekundy.
W stojącym na dobrym poziomie konkursie rzutu dyskiem Bartłomiej Stój zajął szóste miejsce.

VI dzień Uniwersjady – wyniki Polaków
brązowy medal – 4x400 m – WIKTOR SUWARA-DARIUSZ KOWALUK-KAJETAN DUSZYŃSKI-PATRYK DOBEK – 3:03.35
finały
4x400 m – 4. Mariola KARAŚ-Alicja WRONA-Anna PAŁYS-Anna DOBEK3:34.04
rzut dyskiem – 6. Bartłomiej STÓJ 61.09
4x100 m – Ewa Ochocka-Kamila Ciba-Agata Forkasiewicz-Ada Kołodziej – przekroczenie strefy zmian

Polscy lekkoatleci zdobyli w Neapolu osiem medali:
– trzy złote: Alicja Konieczek, Konrad Bukowiecki i Michał Rozmys
– jeden srebrny: Malwina Kopron
– cztery brązowe: Klaudia Kardasz, Katarzyna Furmanek, Patryk Dobek oraz Wiktor Suwara, Dariusz Kowaluk, Kajetan Duszyński i Patryk Dobek.
W klasyfikacji medalowej zwyciężyła Japonia (8 złotych, 6 srebrnych i 5 brązowych), Polska uplasowała się na szóstej pozycji.

Szczegółowe wyniki:  NEAPOL
Fot. Michał Kozłowski
/J.RozumPowrót do listy

Więcej