1 / 0

Gorczyca i Solińska mistrzami Polski w biegu górskim ultra

Bartosz Gorczyca i Katarzyna Solińska zdobyli złote medale w 5. PZLA Mistrzostwach Polski w biegu górskim na ultra dystansie (57,5 km) rozegranych w sobotę w ramach 11. PZU Maratonu Karkonoskiego w Szklarskiej Porębie.

W biegu mężczyzn do 25 kilometra czołówkę stanowiła czwórka biegaczy, ostatnie 15 kilometrów samotnie prowadził Bartosz Gorczyca, którego przewaga jeszcze na cztery kilometry przed metą nad Marcinem Świercem wynosiła trzy minuty. Wówczas czterokrotny mistrz Polski na tym dystansie zaczął zmniejszać odległość do lidera, ostatecznie na mecie dzieliło ich tylko 14 sekund. Paweł Czerniak, brązowy medalista, przybiegł ze stratą ponad jedenastu minut.
Dla Bartosza Gorczycy był to drugi tytuł mistrza Polski, przed rokiem zwyciężył w konkurencji skyrunning ultra. W swej kolekcji ma siedem srebrnych medali MP, czterokrotnie zdobytych za Marcinem Świercem (17-krotnym mistrzem Polski).
Rywalizację kobiet wygrała Katarzyna Solińska, która zajęła bardzo wysokie siódme miejsce w klasyfikacji open (bieg ukończyło 414 uczestników). Srebrny medal zdobyła Paulina Wywłoka (strata 18 minut) a brązowy – Anna Arseniuk (strata 45 minut), warto dodać, że obie wskutek pomylenia trasy przebiegły o około trzy kilometry więcej.
Katarzyna Solińska w br. po raz drugi stanęła na podium MP, przed trzema miesiącami w Szczawnicy była trzecia na długim dystansie.

5. PZLA Mistrzostwa Polski w biegu górskim na ultra dystansie (57.5 km)