Menu
1 / 0
Aktualności /

Polscy mistrzowie w pojedynkach ze światowymi rywalami 3 sierpnia w Cetniewie

Polscy mistrzowie w pojedynkach ze światowymi rywalami 3 sierpnia w Cetniewie

Pojedynki najlepszych polskich miotaczy z zagranicznymi rywalami już 3 sierpnia uświetnią kolejną edycję Festiwalu Rzutów im. Kamili Skolimowskiej w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich Cetniewo we Władysławowie. Wyjątkowy będzie konkurs rzutu dyskiem, w którym dojdzie do potyczki  zawodnika… z trenerem! 

Gdy rok temu Gerd Kanter – legenda rzutu dyskiem –  ogłaszał zakończenie kariery sportowej pod jego opiekę trafiło dwóch czołowych polskich zawodników – Piotr Małachowski oraz Robert Urbanek. Wtedy nikt nie przypuszczał, że Estończyk jeszcze kiedykolwiek stanie do pojedynku w zawodach lekkoatletycznych. Nie ma jednak rzeczy niemożliwych i już w sobotę 3 sierpnia Kanter sprawdzi formę swojego podopiecznego – Piotra Małachowskiego – startując z nim w jednym konkursie. 

To będzie jego jedyny start po zakończeniu kariery. Zawody w Cetniewie były jednymi z jego ulubionych i stąd decyzja o starcie.. Zresztą Gerd wygrał tutaj przed rokiem i przerwał serię pięciu kolejnych triumfów Piotrka. Teraz będzie szansa na rewanż. – mówi organizator zawodów Marcin Rosengerten z Fundacji Kamili Skolimowskiej.

Rywalami Małachowskiego i Kantera będą m.in. belgijski wicemistrz Europy i świata Philip Milanov oraz były mistrz Europy juniorów Bartłomiej Stój. 

Niezwykle ciekawie zapowiada się także konkurs pchnięcia kulą. Będący w wybornej formie Michał Haratyk, który kilka dni temu w Warszawie doprowadził rekord Polski do fantastycznego poziomu 22.32, ponownie stanie w szranki ze swoim głównym krajowym rywalem – legitymującym się w tym sezonie rezultatem 21.97 – Konradem Bukowieckim. Na starcie zobaczymy także mistrza Afryki Chukwuebuka Enekwechi. Wśród pań Paulina Guba – mistrzyni Europy z 2018 roku – zmierzy się z Klaudią Kardasz. 

Emocji nie zabraknie w rzucie młotem – konkurencji, w której Polska od lat dominuje na świecie. Paweł Fajdek i Wojciech Nowicki, który pojedynki od lat emocjonują kibiców lekkoatletyki, ponownie będą chcieli popisać się rzutami na ponad 80 metrów. W rywalizacji kobiet Joanna Fiodorow i Malwina Kopron także nie będą chciały zawieść kibiców. 

Rekordzistka Białorusi i mistrzyni Europy z Amsterdamu (2016) Tacciana Chaładowicz sprawdzi formę będącej w coraz lepszej dyspozycji, wracającej do wielkiego sportu po problemach zdrowotnych, czwartej oszczepniczki igrzysk w Rio Marii Andrejczyk. Świeżo upieczony mistrz Europy do lat 23 Cyprian Mrzygłód spróbuje pokonać rekordzistę kraju Marcina Krukowskiego – to w konkursie rzutu oszczepem mężczyzn. 

Początek zawodów w najbliższą sobotę, 3 sierpnia, o godzinie 16:00. Wstęp dla kibiców będzie bezpłatny. 

Informacja prasowa

Powrót do listy

Więcej